Thursday, January 28, 2021

Rruga e shkolles ne “Grude te re”, e amortizuar, Banoret dhe...

Ndonese ne shkollen 9-vjecare ne Grude te re te njesise administrative Rrethina, marrin dije me shume se 500 nxenes, rruga qe ata pershkojne cdo...

Ndarja nga jeta e kardiologut të famshëm, Berisha mesazh ngushëllimi.

  Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një mesazhi në faqen e tij të “Facebook” ka shprehur ngushëllimet e tij lidhur me ndarjen nga jeta të...

Ndryshimi i WhatsApp do ju rikthejë ndjenjën e turpit!

Rrjeti social më i madh i mesazheve, WhatsApp po punon që opsioni i fshirjes së mesazheve që dërgohen gabimisht të funksionojë vetëm pas 13...

Ja kur mund të përfitoni shtëpi nga shteti ose t’ju paguhet...

  Qeveria ka çuar në Kuvend ligjin e ri për strehimin, i cili parashikon t’ju vij në ndihmë familjeve të cilat nuk paguajnë dot qiranë,...

Meshkujt jetojnë 3 vite më pak se femrat

Femrat shqiptare jetojnë më gjatë se meshkujt.Të dhënat e Instat për vitin 2017 tregojnë se jetëgjatësia e femrave është 80 vjeç dhe e meshkujve...

Microsoft heq librat nga portali online, nga Korriku hiqen dhe blerjet

Microsoft nuk dha shpjegime për këtë lëvizje por mendohet se kompania ka prioritet kryesor aplikacionet me Microsoft Sto Keni ndërtuar një librari me libra elektronikë në Microsoft Store? Ka ardhur koha të ndryshoni planet. Microsoft jo...

Komisioni i Shëndetësisë banesa sociale për komunitetin LGBT

Qeveria ka parashikuar që edhe komuniteti i LGBT-ve të përfshihen në kategoritë prioritare që do të përfitojnë banesa sociale, në bazë të projektligjit të...

Velipoja, pjese e aksionit ” Te pastrojme Shqiperine”, Ademi: Situata ne...

Duke harruar se pastrimi eshte nje sherbim qe Bashkia Shkoder e ka ne patronazh,Kryebashkiakja Voltana Ademi  pranoj se Veliopoja  eshte ne nje situate aspak...

Publikohen shifrat, 30-vjeçarët e Shqipërisë, me nivelin më të ulët arsimor...

Shqipëria ka numrin më të ulët të të shkolluarve me arsim të lartë në grup moshën 30-34 vjeç në rajonin e Ballkanit. Kjo moshë...

Vetem disa reshje shiu, permbyten rrugicat ne qytet, banoret: Kjo ndodh...

Pamjet qe shihni nuk jane ne asnje zone periferike, por ne mes te qytetit te Shkodres. Rrugicat e Gjuhadolit qe te nxjerrin per  tek...

Artikujt e fundit