Sunday, January 24, 2021

8 Marsi, “ Gruaja në fokusin e letërsisë”

      “Gruaja ne fokusin e letersise”, eshte titulluar aktiviteti i zhvilluar nga Bashkia Shkoder dhe Biblioteka “Marin Barleti” mbështetur ne programin e veprimtarive te 8...

Kempi hiqet nëse qëndron më shumë se 3 muaj jashtë vendit....

    Pagesa per personat me aftesi te kufizuar si dhe ndihmesit personal qe nga data 26 janar nuk jepen me ne drejtorite erajonale por ne...

Juka: Me By Pass-in kanë gabur rëndë! Akoma edhe pas 10...

    Ndersa traseja e By Pass-it te Shkodres eshte ne metrat e fundit per tu lidhur me shetiroren tek Ura e Bunes, akoma ka paqartësi...

Reshjet,banorët e Obotit frikë për permbytje. Banorët: Asnjë masë parandaluese, tokat...

    Banoret e fshatit Obot ne njesine administrative Ana e Malit i tremben reshjeve te nisura ne vendin tone, pasi mund te rikthejne permbytjet. Zgjatja...

Iu refuzua azili, riatdhesohen 49 shtetas shqiptarë nga Franca dhe Luksemburgu

  Gjatë të martës u riatdhesuan 49 shtetas shqiptarë, mes tyre familje me fëmijë, të cilëve nuk u ishte pranuar kërkesa për azil në vendet...

Shiroke – Zogaj, kërkohet me dy kalime.Banorët: Për Zogajt, projekti duhet...

    Me përfundimin e rikonstruksionit te Pikes turistike te Shirokes, do te vazhdoje projekti per zhvillimin turistik te brigjeve te liqenit te Shkodres deri ne...

Itali/Nga kamerier në vullnetar, kush është i riu shqiptar që po...

  Një kamarier shqiptar është bërë personazh në mediat italiane, sepse prej disa ditësh është duke u shërbyer dhe ndihmuar disa të moshuar që ndodhen...

40 familje në ish-konviktin e shkollës së ndërtimit, banorët: I kemi...

  Mes objekteve qe u vendos nga Keshilli i Bashkise Shkoder per te nderruar destinacionin dhe kthyer ne banesa sociale, eshte edhe ish-konvikti i shkolles...

Shtoj i vjetër pa energji elektrike. Banorët: Jemi rreth 2 mijë...

  Rreth 2 mije banore te fshatit Shtoj i vjeter prej se merkures jane pa energji elektrike! Shkak eshte bere moti i keq dhe rrjeti...

NASA: “Do të krijojmë oksigjen nga atmosfera e Marsit”

  Ulja e njeriut në Mars është një nga projektet më të mëdha të këtij brezi. Por udhëtimi për në Mars dhe mbijetesa në të, janë...

Artikujt e fundit