Tuesday, September 18, 2018

Turizmi dimëror i pa promovuar ! Lugina e Kirit, 30 minuta nga...

Dëborës i përmendim me se shumti veshtiresite qe na krijon, dhe pak kujtohemi për ndjesitë qe na dhuron me bardhësinë dhe butësinë e saj,...

Ndihma per familjen Kraja, pas kronikes se dhene ne Tv1 channel,...

Menjehere pasi ne tv1 channel u transmetua realiteti ne te cilin jetonte familja Kraja ne lagjen Draçin te qytetit te Shkodres, ka patur nje...

AZHBR prezanton skemat e subvencioneve, fermeret: Nuk kemi certifikata, zv/Kryeministrja pranon...

AZHBR prezantoi ne Shkoder kemat mbeshtetese per fermeret.Drejtorja e azhbr tha se ne vitin 2017 nga Shkodra ka patur shume pak aplikime, nga 4000...

Gjermania jep 6 milionë euro për nxitjen e punësimit dhe arsimin...

Gjermania ka ofruar një shtesë fondi prej 6 milion eurosh për të nxitur arsimin profesional dhe njëkohësisht punësimin në Shqipëri. Gjatë diskutimit në Komisionin...

Debore jashte, skamje brenda, Kraja: Nje tv qe shoh politikanet me...

Ky televizor bardh e zi, ku familja Kraja sheh cdo jave parlamentin dhe politikanet se si ndryshojne ligjet, si per ironi te fatit eshte...

Lagjia “3 Heronjt” prej 2 ditesh pa energji elektrike, OSHEE, riparon...

Lagjia “3 Heronjte” ne Shkoder prej 2 ditesh eshte pa energji elektrike. Banoret e quajne absurd kete situate pasi thone se kane femije dhe...

7 muaj pas pastrimit te kolektorit, gjendja rikthehet serish me pellgje...

Keto filmime i përkasin dates 30 korrik te vitit te kaluar duke u punuar per pastrimin e njerit prej  kolektorëve kryesor ujerave te bardha...

Studimi-Vëllezërit dhe motrat ndihmojnë në zhvillimin e ndjeshmërisë

Të kesh një vëlla, apo motër, mund të na bëjë më të mirë dhe më të ndjeshëm dhe rritja me njëri-tjetrin mund të luajë...

Humbi burrin dhe 3 fëmijët në aksident, Ervisa Prekes i tregojne...

Mbrëmja e kaluar ka qenë nata më e trishtë dhe më traumatizuese për Evisa Prekën. 37-vjeçarja e cila ndodhet ende në spitalin rajonal të...

1923/ Gjergj Fishta: Kriteret që duhet të plotësojë ai që kërkon...

At Gjergj Fishta (1923) – Revista Hylli i Dritës “Për shtetin tonë është nevoja të mblidhet sa më parë Kuvendi i Dheut ose Konstituenta, sepse...

Artikujt e fundit