Saturday, December 15, 2018

Oboti nuk rrezikon te permbytet, niveli i Bunes nen kontrollin e...

Niveli i ujerave te Bunës ne Obot, njësia administrative Ana e Malit, është treguesi me i qarte për rrezikun ose jo te përmbytjeve ne...

Ministrja e Shëndetësisë, Manastirliu: 900 persona me aftësi të kufizuar do...

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale financon për herë të parë shërbimin për karriget me rrota. Ministria e drejtuar nga Ogerta Manastirliu bën me dije...

Hajdari: Numri i të varfërve është shumë më i madh se...

Drejtuesi i FundjavëNdryshe, Arbër Hajdari, thotë se familjet e varfra nuk mund të trajtohen pafundësisht me ndihmë ekonomike por shteti duhet të krijojë mekanizma...

Lagjja “Mark Lula” e permbytur, teksa Bashkia vijon me hapjen e...

Reshjet e shiut kane bere te pamundur qarkullimin edhe ne rrugicat e lagjes “Mark Lula”. Banoret nuk kane mundur qe te dalin nga shtepite,...

Vetem disa reshje shiu, permbyten rrugicat ne qytet, banoret: Kjo ndodh...

Pamjet qe shihni nuk jane ne asnje zone periferike, por ne mes te qytetit te Shkodres. Rrugicat e Gjuhadolit qe te nxjerrin per  tek...

Mungon ndriçimi i rruges ! Qytetaret: Nese vazhdon kjo gjendje, nuk...

Ofron mbremja dhe bashke me te edhe errësira e rruges, pasi ka nje muaj qe nuk funksionin  sistemimi i ndriçimit. Eshte nder rruget kryesore...

Vdekshmëria foshnjore, Shqipëria e dyta në Ballkan me shifra alarmante

  Raporti i fundit i UNICEF që jep një panoramë botërore të situatës së vdekshmërisë foshnjore, e nxjerr Shqipërinë të renditur në vendin e 35,...

Moti i keq, dëmton telat elektrikë në Tropojë,

Si pasojë e motit të keq qyteti verior i Tropojës rrezikon të mbesë pa energji elektrike. Operatoti i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike bën me dije...

Verorja, tashmë pjesë e Trashëgimisë UNESCO

Ardhja e pranverës në kultura të ndryshme lidhet me një sërë ritualesh. Edhe në Shqipëri në 1 mars shumë prej fëmijëve, vajzave dhe grave...

Tregjet, “fytyra” e bashkise Shkoder, tregtaret: Shesim mes bores, skandaloze te...

Pa frike mund te thuhet se tregu i fruta-perimeve ne Rus eshte fytyra e vertete e Bashkise Shkoder. Nje treg i cili qendron i...

Artikujt e fundit