Thursday, May 24, 2018

Shkoder – Velipoje, te dielen pushim ! Me ritmet e derisotme,...

4 firma ndertimi ne rrugen Shkoder – Velipoje, diten e diele asnjera ne pune ! Te gjitha pushim, sikur kemi te bejme me nje...

Rruga e Thethit akoma e bllokuar nga dëbora, Guri: Bejme thirrje...

Rruga e Thethit vazhdon te jete e bllokuar nga Debora ne Qaf Thore. Megjithse atje punojne 3 mjete per ta zhbllokuar, banoret zones  theksojne...

Tregtaret e merkates dynden ne rruge ! Zgjati vetem 3 dite...

Zgjati vetem 3 dite, tregu i perkohshem i fruta – perimeve ne rrugen mes kopshtit “Ton Alimhilli” dhe Qendres se Xhvillimit, ne Rus. Me...

Revolucioni i Range Rover, dizenjon modelin 6×6 ‘Superyacht Land Tender’

Marka e njohur e fuoristradave, Range Rover pritet të sjellë një revolucion, përsa i përket makinave të së ardhmes ,me modelin e saj të...

Mbi 50 mijë fëmijë të moshës së arsimit të detyrueshëm, punojnë...

Rreth 50 mijë fëmijë të moshës së arsimit të detyrueshëm, janë të detyruar të punojnë për të siguruara jetesën e tyre. Këto janë të...

275 mln euro për koralet

Australia ka premtuar një shumë prej 500 milionë dollarësh australianë ose 275 mln euro për të mbrojtur Trashëgiminë Botërore të listuara Great Barrier Reef. Vitet...

“Panairi i punes 2018-te”, “GHE” me mundesi punesimi per te rinjte,...

Per te 8-tin vit radhazi fakulteti ekonomik ne Shkoder organizoi panairin e punes per vititn 2018. Partner prej 3 vitesh eshte edhe Bashkia Shkoder,...

Perroi i Vrakes ndote Liqenin e Shkodres, kjo zone u harrua...

Rreth nje kilometër ne dy anet perroi i Vrakes, me grykëderdhe ne Liqenin e Shkodres, eshte e pushtuar nga te gjitha llojet e mbeturinave...

“Ushqime te garantuara për sezonin turistik”, Sadria: Bizneset qe nuk realizojnë...

Bizneset ne zonat turistike e Qarkut te Shkodrës si Velipoje, Shiroke, Razem, Kelmend, Theth e tjerë, janë njohur me standardet e produkteve ushqimore qe ...

Një hap drejt pavdekshmërisë? Mbahet 36 orë në “jetë” truri pa...

Mjekësia ka evoluuar ndër vite dhe sot, falë edhe zhvillimit të teknologjisë është në gjendje që të transplantojë të gjitha organet e trupit, përveç...

Artikujt e fundit