Tuesday, August 21, 2018

VIDEO/ Danezja 25-vjeçare në këmbë drejt Thethit përmes Luginës së Dukagjinit

Një vajzë 25-vjeçare nga Danimarka, bëhet kurioze të vizitojë këto ditë të ftohta dhjetori lartësitë e Alpeve Shqiptare dhe në veçanti Thethin. Pasi qëndroi disa...

Mediat e huaja japin alarmin: Një e treta e plazheve shqiptare...

Një e treta e vijës bregdetare prej më shumë se 400 kilometrash në Shqipëri po gërryhet për shkak të një kombinimi të rrezikshëm të...

Pronat, si do të merret kompensimi me procedurën e re

  Agjencia për Trajtimin e Pronave ka publikuar procedurën e re si do bëhet vlerësimi dhe trajtimi i dosjeve online nga të gjithë aplikuesit. Ish...

Kisha katolike e Lezhës ofron drekë për 200 fëmijë rom dhe...

Diten e djeshme 200 fëmijë të komunitetit rom dhe egjiptian në Lezhë janë ftuar në një drekë festive për krishtlindjet. Dreka është përgatitur nga...

Shqipëria drejt plakjes, INSTAT: Lindjet bien me 20.7 %

Familjet shqiptare po lindin gjithmonë e më pak fëmijë. Nga viti në vit numri i lindjeve pëson ulje ndërsa gjatë periudhës korrik –shtator janë...

FRPD dhurata ne shtepine e femijes, Ulqinaku: Ftoi te gjitha grate...

Forumi Rinor i Partise Demokratike Shkoder dhe deputetja e kësaj partie, Izmira Ulqinaku, u ishin ne shtepine e femijeve te moshes 0- 6 vjeç....

Festa ne “ngujim” dhe frike! Familjet ne gjak i gezohen per...

Dritat shumëngjyreshe të festës janë ndezur dhe shumë familje presin me gëzim Krishtlindjen dhe Vitin e ri. Por ashtu si vitet e shkuara, edhe...

Revista suedeze “Vagabond”: Shqipëria, vendi më i mirë i vitit 2018

“Vagabond” është revista më e madhe e Suedisë për udhëtime dhe ka listuar 35 destinacione në gjashtë kategori: vendet më të mira, qytetet më...

“Une Refuzoi Dhunen” nxenesit e “28 Nentorit” i bashkohen fushates sensibilizuese…

Shfrytezuan pemen simbolike te vitit te ri ne qender te qytetit, per te përcjellje mesazhet e tyre kunder dhunes ne familje, nen moton “Une...

Prroj: 5 km larg shkodres, 50 familje te ngujuara, Dhurata dhe...

Teksa policia e shtetit por edhe drejtoria arsimore, nuk kane nje shifer te sakte, te familjeve qe ndodhen te ngujuara, fondacioni “Stop gjakmarrjes, pro...

Artikujt e fundit