Monday, January 22, 2018

Rama vesh rrobat e Babagjyshit të Vitit të Ri, i bën...

Leo, 9-vjeçar ka lindur me një defekt në kocka, dhe për vite me radhë i është nënshtruar operacioneve të ndryshme. Edhe pse mjekët janë...

“Askush nder ne pa festa”, nisma e artistit emigrant dhe gazetarit...

Në zonën veriore të Pukës, atje ku dhjetra familje jetojnë në vështirësi, skamje e mjerim, duket festa e vitit të ri nuk do të...

Shërbimi i përforcuar 24 orë në spitale për festa, Manastirliu: Stafi...

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu në një dalje publike për mediat nga Spitali i Traumës deklaroi se duke nisur nga sot, deri në datën...

Ngushellimet ne familjen Beqiraj, Sensibilizim pas tragjedise se rende ku 23...

Në familjen Beqiraj qytetarë të shumtë po shprehin ngushellimet e tyre, për humbjen tragjike të jetës së 23 vjeçarit në shtetin Francez. I tillë...

Rrethina, ndahen 1145 pako ushqimore, Pjetri: Shperndarja behet per familjet me...

Ne prag te nderrimit te viteve Bashkia Shkoder se bashku me donatore, ka ndermarre nje nisme per shpërndarjen e disa pakove ushqimore, per familjet...

Hajdari: Mbi 800 kompani dhe individë kontribut për bamirësi

Hajdari: Situata e familjeve në nevojë është e vështirë pasi nuk ka atmosferë festash duke qenë se janë familje që i përkasin varfërisë ekstreme....

AFP: Simboli kombëtar i Shqipërisë drejt zhdukjes

Ajo është simboli kombëtar i Shqipërisë, por Shqiponja së shpejti mund të gjendet vetëm në flamur. Agjencia e njohur ndërkombëtare e lajmeve AFP, jep alarmin...

Gjakmarrja, feste me femijet e ngujuar, Bushati: Plage te thella, te...

  Festë dhe dhuarata për fëmijët e prekur nga fenomeni i gjakmarrjes, solli edhe këtë fundviti shërbimi social shtetëror në Shkoder në bashkëpunim me disa...

Kremtohet mesha per te semuret, Massafra: Shteti te tregoje me shume...

Eshte kremtuar mesha e krishtlindjeve dhe e fundvitit per femijet e semure te shtepise “Motrat e Nene Terezes”. Ne fjalen e tij Arqipeshkevi imzot...

Ambasada poston foton e ditës dhe jep lajmin e mirë: Mundësi...

Ambasada Amerikane në Tiranë ka postuar në profilin zyrtar në Facebook një foto të ambasadorit Donald Lu me pjesëmarrësit e programit të Vizitorit Udhëheqës...

Artikujt e fundit