Tuesday, March 19, 2019

Viti i Ri Kinez sjelle dhurata ne Shkoder, Yubin: Jemi përgjigjur...

31 fëmijët e Shtëpisë se Fëmijës 06-16 vjeç Shkoder kane marre dhuratat e Vitit te Ri Kinez. Është kujdesur për këtë Shoqata e Miqësisë...

Shkoder, mungojne lojrat argetuese per femijet: Shkojme ne lokale per t’u...

Ndonese nje dite pushimi e cila shume mire mund te sherbente kryesisht per femijet si argetim, ne Shkoder nje gje e tille nuk ndodh....

Shkoder, shkatërrohet pasuria publike! Godinat e ish-ndërmarrjeve shtetërore, drejte shembjes        

.....Natyrisht qe veç shkatërrimit, asgjë tjetër nuk mund te ndodhte kur lihet si mall pa zot ! Kjo është njëra nga godinat e ish...

Nuk mjafton vetëm kontrolli i bagëtive ne treg, Ndou:  Gabim heqja...

Ne tregun e bagëtive te ish fushës se aviacionit te Shtojit, bëhen përpjekje për te kontrolluar gjendjen shëndetësore te kafshëve qe sjellin këtu fermerët,...

Belgjikë, gjykata gjobit Facebook-un

Gjykatat e Brukselit i ka kërkuar Facebook-ut të mos regjistrojë më të dhënat personale të përdoruesve në Belgjikë, derisa të jenë në përputhje me...

Makina pa timon dhe pa pedale nga viti 2019

General Motors ka zbuluar planet ambicioze për prodhimin e një makine pa shofer dhe pa pedalenë vitin 2019. Makina e quajtur Cruise AV, është projektuar për të vepruar në mënyrë...

Na duhet një ligj kundër skllavërisë moderne

Nga Artan Fuga Në vëmendje të deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë Ngjarjet e fundit të turpshme në universitetet publike kur për shkak të ngërçeve midis ministres...

Si të përgatisni ëmbëlsirën më të kërkuar të momentit në Disney

Në Disney këto ditë ka shpërthyer moda e Churro-ve.  Janë një ëmbëlsirë brumi, e ngjashme me tullumbat, por pa sherbet…Nëse kohët e fundit përgatiten...

Një drekë vegane, 2 receta të thjeshta për ju

Shpesh shikojme në Instagram video kreative të recetave të ndryshme vegane. ju tregojme se si mund të bëni një drekë të shpejtë e të shijshme...

NASA zbulon 95 planetë të rinj jashtë sistemit tonë diellor

Pothuajse 95 planetë të rinj në orbitën e disa yjeve jashtë sistemit tonë diellor janë zbuluar nga teleskopi i Keplerit të NASA-s. Studiuesit konfirmuan...

Artikujt e fundit