Monday, December 10, 2018

Rruga e Postribes pushtohet nga mbeturinat, Pastrohet kanali kullues, mbeturinat 2...

 E në fakt nuk është një pamje e krijuar në një ditë të vetme, sapo është kryer pastrimi i këtij kanali, por ajo është...

Prurjet e Kirit rrezojne shtyllen, Demtohet linja qe furnizon me energji...

Reshjet intensive të shiut në 24 orët e fundit dhe stuhia që përfshiu Shkodrën, solli me vete edhe pasojat e saj. Shtimi i prurjeve...

Rrëfimi i italianit: Si më shpëtuan jetën 4 shqiptarë, pa ta...

Në një rrëfim për mediat italiane, 67-vjeçari Loreno Casini ka rrëfyer aksidentin e frikshëm si dhe ndihmën që i dhanë 4 shqiptarë. Ai rrëfen...

Dëbohet familja shqiptare në Gjermani, policia u shkon natën në banesë...

Pas tre vjetësh, familja shqiptare që kishte ardhur në Berlin është dëbuar për në vendlindje, shkruan ‘Bild.de’. Xhezo Ajazaj 31-vjeç dhe gruaja e tij Artjola...

2 shkolla ne fshatin Kuç te amortizuar, Bordi i prinderve apel...

  Ndonese ne mbledhjen e bordit te prinderve, disa here eshte ngritur zeri, asnje mase nuk eshte marre nga pushteti vendor.Ndersa kryetarja e bordit te...

Ja kur mund të përfitoni shtëpi nga shteti ose t’ju paguhet...

  Qeveria ka çuar në Kuvend ligjin e ri për strehimin, i cili parashikon t’ju vij në ndihmë familjeve të cilat nuk paguajnë dot qiranë,...

Arben Dërhemi akuza ndaj ministres Kumbaro: Nuk ka bërë asgjë për...

Aktori Arben Dërhemi aktualisht është i angazhuar në prova për shfaqen teatrale në dramën “Në Lindje të Berlinit” e cila do të vihet në...

“Shoqeria civile kunder ekstremizmit te dhunshem” trajnim i komitetit shqiptar ne...

"Shoqeria civile kunder ekstremizmit te dhunshem" eshte tema e nje trajnimi qe komiteti shqiptar i Helsinkit dhe qeveria shqiptare po zhvillojne ne Shkoder! Koordinatori prane...

Klosi: Tashme lejet e mjedisit do te jepen online

Lejet e mjedisit tashmë do të jepen online. Në një takim me inspektorët e mjedisit, Minsitri Blendi Klosi i njoftoi ata se puna e...

Fadroma pastron sheshin per qendren komunitare, Ndertohet ne oborrin e ish-konviktit...

Inspektoriati i territorit te Bashkisë Shkodër dhe policia Bashkiake, ndërhynë për prishjen disa objekteve te ndërtua pa leje, pranë ish-konviktit te shkollës se ndërtimit....

Artikujt e fundit