Saturday, July 20, 2019

Në 2030 mungesa e ujit do të jetë problem për gjysmën...

Në vitin 2030, gati gjysma e popullsisë së botës, 47% mund të ketë probleme me mungesën e ujit. Këtë gjë e parashikon Instituti Ndërkombëtar...

10 fakte që duhet të dini për mëngjarashët

Sipas shkencëtarëve, prirja për të shkruar me dorën e djathtë vjen nga funksionimi i mirë i hemisferës së majtë të trurit.   Studimet e ndryshme kanë...

Takim konsultues per barazine gjinore, diskutohet plani i veprimit per vitet...

  Pas miratimit te kartes se barazise gjinore nje vit me pare, bashkia Shkoder ka prezantuar projektet e saj te cilat synohet te vihen ne...

Telegraph Travel:Shqiperia destinacion turistik i paragjykuar

Destinacionet nuk rezultojnë gjithnjë kënaqësi dhe kjo na bën që të gjykojmë një vend sipas reputacionit. Parisi duhet vizituar në pranverë; destinacionet me det...

Mesha kushtuar familjes Preka, Dom M.Gega: Ti lutemi zotit ! Rajani...

Dom Marjan Gega gjate meshes kushtuar familjes Preka, 3 pjestare te se ciles humben jeten. Famullitari i Velipojes: "I bejme thirrje organeve kopetente qe te...

Dom Vlashi lutet per familjen Preka: Zot ruajë Noemin, si dashninë...

Famullitari i Shkodres Dom Vlashi eshte lutur per familjen Preka qe u perfshi ne aksidentin e rende diten e djeshme ne Velipoje. Ai ka...

Manastirliu: Lehtësohet procedura për KEMP-in. Nga 8, do kërkohen vetëm 2...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu dhe Zv/Kryeministrja Senida Mesi zhvilluan një takim me strukturat e shëndetësisë dhe shërbimit social në të...

Parandalimi i dhunës ma baze gjinore, Bozo: Është nder standardet kryesor...

Organizimi i rrjetit te organizatave te shoqërisë civile per monitorimin e zbatimit e standarteve nderkombetare per barazine gjinore, ishte objekti i takimit qe zhvilloi...

Viti i Ri Kinez sjelle dhurata ne Shkoder, Yubin: Jemi përgjigjur...

31 fëmijët e Shtëpisë se Fëmijës 06-16 vjeç Shkoder kane marre dhuratat e Vitit te Ri Kinez. Është kujdesur për këtë Shoqata e Miqësisë...

Shkoder, mungojne lojrat argetuese per femijet: Shkojme ne lokale per t’u...

Ndonese nje dite pushimi e cila shume mire mund te sherbente kryesisht per femijet si argetim, ne Shkoder nje gje e tille nuk ndodh....

Artikujt e fundit