Friday, April 20, 2018

Kupa “Agim Tafili” në çiklizem, Bashkia Shkodër në bashkëpunim me FSHÇ...

I ndarë para kohe nga jeta në janar të vitit 2012, ish çiklisti shkodran, Agim Tafili i konsideruar si një ndër kollosët e këtij...

Humbja me Teutën, Gjoka: Nuk ishte dita jonë, mbijetesën e sigurojmë...

Vllaznia humbi një "finale" mbijetesë përballë Teutës 2-0 dhe për trajnerin  e shkodranëve, Ernest Gjoka kjo erdhi si pasojë që skuadra nuk arriti të...

Nis përballja e mbijetesës në Durrës, Teuta dhe Vllaznia luajnë sezonin

  Në Durrës është duke u luajtur një ndeshje shumë e rëndësishm ndërmjet Teutës dhe Vllaznisë e cila mund të përcaktojë fatet e dy skuadrave...

Halluni dhe Burraj, atletët e së ardhmes, atletët e talentuar premtojnë...

Gledis Halluni në disiplinen e kërcimeve dhe Franko Burraj në vrapime, janë dy nga atletet e talentuar të Vllaznisë, për të cilët specialistët e...

Kastrioti në Superlige, Trajneri Nikaj tregon sekretin e suksesit në krye...

Edhe pse gara e kampionatit të kategorisë së parë vazhdon akoma konkurimin në javët që i kanë mbetur, për Kastriotin llogaritë janë mbyllur pasditen...

Mesoni formacion e kuqebluve ne perballje me Teuten…

Ne oren 19:00 ne stadiumin Niko Dovana te Durresit luhet ndeshja e fundit e superliges per kete jave mes Teutes vendase dhe Vllaznise mysafire.Mesohet...

Gjoka: Me Teuten nuk mbyllet kampionati, tekniku Shkodran optimist per nje...

  E përkufizon ndeshje të rëndësishme ku Vllaznia do të japë maksimumin në fushë, por jo vendimtare pasi kampionati nuk mbyllet të shtunën. Kështu shprehet...

Grima: Kemi luajtur dhe ndeshje të tjera të mira, fitorja sjellë...

Trajneri i përfaqësueses shqiptare në futboll për femra, Armir Grima është shfaqur mjaft i kënaqur pas fitores me Bjellorusinë. Në konferencën për shtyp menjëherë...

Vllaznia “poker” ndaj Lushnjës

Pas fitores me Skënderbeun, Vllaznia merr një tjetër tre pikësh shumë të rëndësishëm për objektivat e skuadrës. Shkodranët kanë mposhtur bindshëm 4-0 Lushnjën e vendit...

Hetohet për tjetërsim prone, Malota bashkohet me skuadrën e Vllaznisë

Pas një mungese disaditore për shkak të disa problemeve personale, Renato Malota i është bashkuar  ekipit të Vllaznisë. Qendërmbrojtësi lezhjan ka qënë i pranishëm...

Artikujt e fundit