Monday, December 17, 2018

“Albania Judo Kodokan” mbyll 2016-en

Pavaresisht veshtiresive financiare dhe mungeses totale te mbeshtetjes, Anton Shkoza vijon ti qendroje prane femijeve dhe te rinjve te Shkodres dhe Vau – Dejesit....

Vllaznia mund Kamzen

Dalengadale Vllaznia ne basketboll per meshkuj po ringrihet ne garen per titullin kampion. Kuqeblute kane arritur nje fitore shume te rendesishme perballe nje rivali...

Shtubina qeteson skuadren para Teutes

  Vllaznia shkon ne Durres me nje moral te ulet pas dy humbjeve radhazi me Luftetarin dhe Lacin. Skuadra duhet te tregoje se ka force...

Yll Hoxha largohet nga Vllaznia

Yll Hoxha ka mbyllur para kohe aventuren me klubin Vllaznia. Debati me trajnerin Armando Cungu disa dite me pare ka sjelle largimin e tij...

Vllaznia B mund edhe Voren

Vllaznia B po vijon me rezultate pozitive ne kategorine e 2 te kampionatit te futbollit shqiptar. Në ndeshjen e vlefshme për javën e 12-të,...

Edicioni I dyte I kupes “Mejdan Zhivani”

Ne qytetin e Lacit u organizua edicioni I dyte I kupes “Mejdan Zhivani” kushtuar gazetarit te ndjere I cili u nda nga jeta 2...

Bashkepunim Shkoder – Mali I Zi – Turqi

Shkodra vijon te jete qendra e futbollit ne Shqiperi dhe per kete arsye 3 zbuluesh talentesh nga Turqia ishin te pranishem ne kete qytet...

Vllaznia humbet edhe Kupen e Shqiperise

Vllaznia ne boks ka humbur edhe Kupen e Shqiperise. Ne aktivitetin e organizuar ne pallatin e sportit “Qazim Dervishi” skuadra e drejtuar nga Zef...

Vllaznia eshte vetem per mesin e tabeles

Vllaznia nuk di te ruaje momentin e mire dhe tregon edhe nje here qe vetem per kupat e europes qe  nuk duhet te flitet...

Agovic kerkon vetem fitore ndaj Luftetarit

Me paraqitjet e tij kete sezon, portieri Jasmin Agovic ka befasuar jo vetem tifozet shkodrane por edhe specialistet e futbollit. 25 vjecari eshte kthyer...

Artikujt e fundit