Friday, April 19, 2019

Qerimaj: Ademi po shkaterron peshengritjen

Mbi supe mban shumë tituj e trofe, mes tyre atë të kampionit të Europës. Erkand Qerimaj, një nga sportistët elitarë të Shqipërisë i cili...

Marashi: Vllaznia më e mira e aktivitetit

Një dItë pas suksesit të arritur në  Kampionatin Kombëtar individual dimëror të atletikes për të rritur i zhvilluar diten e mërkurë në “Elbasan Arena”...

“Kuqeblute kerkojne hyrjen falas”

Ndeshja e së shtunës, Vllaznia-Flamurtari, e vlefshme për javën e 21-të të Superliges, ballafaqim që do të luhet në orën 14.00, pritet të jetë...

Kampionati Kombëtar individual dimëror

Stadiumi i qytetit të Elbasanit, Elbasan Arena ka qënë mikpritësi i Kampionatit Kombëtar individual dimëror të atletikes për të rritur, aktivitet ky i organizuar...

Kuqeblutë i rikthehen stervitjes

Kane lene pas ndeshjen me Partizanin dhe kuqeblutë kanë nisur përgatitjet për ndeshjen e fundjavës. Përballë do të jetë skuadra vlonjate Flamurtari, ndeshje që...

Cungu, rezerva për gjykimin

Për trajnerin e Vllaznisë, Armando Cungu, humbja e pësuar me Partizanin vjen në një moment të papërshtatshëm duke pasur parasysh se kjo ishte e...

Starton Kampionati Kombëtar i Basketbollit

Java e parë e fazës së tretë të kampionatit kombëtar të basketbollit ka nisur me dy humbje për ekipet e Vllaznisë teksa, si mesghkujt...

Të shtunën Tirana-Vllaznia, basketboll femra

Tirana-Vllaznia, është çifti për dy takimet e basketbollit mes këtyre dy klubeve që Federata Shqiptare e Basketbollit ka rezervuar këtë fundjavë për t’u zhvilluar...

Bakaj, debutim me fitore

Luajti 82 minuta dhe nuk është se shkëlqeu si në kohët e tij më të mira, por gjithësesi prania e tij në fushën e...

Tafili: Fitore e rëndësishme

Goli spektakël i mesfushorit pritet të sjellë kualifikimin Ky është goli i tretë për Tafilin në këtë sezon futbollistik, gola që në fakt përgjithësisht kanë...

Artikujt e fundit