Friday, October 19, 2018

FSHF merr stadiumin, bashkia 50% te biletave?!

Tashme nuk ka me asnje vend per dyshim, “Loro Borici” eshte gati dhe tapeti eshte ne gjendjen me te mire te mundshme per te...

Cungu deri ne fund te Vllaznine

Armando Cungu I premton besnikeri Vllaznise deri ne fund te kontrates se tij. Ai refuzoi shume oferta ne Janar per te zgjedhur shkodren dhe...

FSHF I propozon Ademit menaxhimin e stadiumit

Stadiumi “Loro Borici” nuk do te jete me nje barre e tepert per bashkine e Shkodres. Pas deklaratave te drejtuesve te bashkise por edhe...

Vrapi kerkon 120% ndaj Kamzes dhe Teutes

Goditja spektakolare e tij nga rreth 30 meter I dha fitoren Vllaznise ne perballjen me Teuten. I rikthyer ne formacion pas shume kohesh, mbrojtesi...

Vllaznia e nis me hap kampioni

Vllaznia ne futboll per femra e ka nisur ashtu sic di me mire sezonin e ri futbollistik. Kampionet ne fuqi shenuan plot 7 gola...

Kampionati I xhudos “Nene Tereza”

Ka nisur ne pallatin e sportit “Qazim Dervishi” aktiviteti I pervitshem I xhudos “Nene Tereza” organizuar nga presidenti I Albania Judo Kodokan, Anton Shkoza....

Vllaznia “stervitje” me Flamurtarin

Nje ndeshje stervitore ka rezultuar perballja me Flamurtarin per ekipin e Vllaznise ne basketboll per meshkuj. Ne javen e dyte te kampionatit, kalendari kishte...

“Vllaznia duhet te punoje me fort”

Vllaznia duhet te lere pas problemet dhe ti rikthehet rezultateve pozitive. Keshtu pretendon drejtori I ri sportiv Eugent Zeka. Ne prag te ndeshjes me...

I jepet lamtumira e fundit Esat Rakiqit

Perfaqesues te pushtetit vendor, miq, kolege, sportiste dhe familjar I kane dhene lamtumiren e fundit ish futbollistit dhe trajnerit Esat Rakiqi. Ne homazhet e...

Tifozet protesta ndaj “VIP” te Dielen

Megjithese ka 3 ndeshje qe regjistrojne vetem rezultate negative, drejtuesit e klubit Vllaznia kane vendosur qe ta kalojne kete moment vetem me dy...

Artikujt e fundit