Monday, May 20, 2019

Supersfida e se dieles ne “L. Boriçi”

Vllaznia po bënë kolaudimet e fundit për supersfiden me Partizanin. Për kapitenin Ndricim Shtubina rikthimi në Loro Borici është një motivacion i mirë dhe...

Vllaznia – Partizani te Dielen ne “L.Borici”

Pas kombetares shqiptare, rikthehen serish emocionet e superliges. Diten e diele ne oren 17:00 Vllaznia do te luaje perballe Partizanit por ne “Loro Borici”...

Vllaznia – Tirana te premten !

Diten e premte ne oren 18:00 ne pallatin e sportit “Qazim Dervishi” do te luhet ndeshja me e bukur e kampionatit te basketbollit shqiptar...

Riformatohet ekipi i hendbollit

Me nje vendim te ministrise se Arsimit dhe Sporteve, Handbollit do ti kushtohet me shume vemendje ne shkollat e vendit. Keshtu ky sport do...

Vllaznia kualifikohet per ne cerekfinale

Vllaznia eshte kualifikuar per ne fazen cerekfinale te kupes se Shqiperise. Skuadra e Armando Cungut nuk e kishte te veshtire te fitonte edhe ne...

Xhudoja rikthehet me palester ne Shkoder

Akademia “Albania Judo Kodokan” qe drejtohet nga veterani Anton Shkoza, tashme rikthehet edhe ne qytetin e Shkodres. Per shkak te kerkesave te shumta te...

“Kombetarja pa strategji per te ardhmen”

Humbja e thelle e kombetare shqiptare dhe pesimi I tre golave ndaj Izraelit ishte nje prej temave te diskutuara ne emisionin “sport Show” ne...

FSHF ne pritje te vendimit te bashkise

Federata shqiptare e futbollit do te mirekuptoje cdo vendim te bashkise Shkoder ne lidhje me menaxhimin e stadiumit. Oferta e FSHF-se ka mberritur...

Disa medalje te arta per xhudon

NE PODGORICE U ZHVILLUA TURNEU NDERKOMBETAR I XHUDOS “SLOBODAN SKEROVIÇ”. MES SHUME SHTETEVE TE EUROPES, TE FTUAR ISHIN EDHE XHUDISTET E ALBANIA JUDO KODOKAN...

Arbitri dhe fati “kunder” Shqiperise

2 kartona te kuq 2 penallti dhe 3 gola te pesuar eshte bilanci I ndeshjes mes kombetares Shqiptare dhe asaj te Izraelit. Ne “Elbasan...

Artikujt e fundit