Friday, December 14, 2018

Vllaznia per te thyer “tabune” Kukes

Qe prej tetorit te vitit 2013, Vllaznia nuk ka arritur te fitoje me Kukesin. Ne vijim verilindoret kane regjistruar vetem fitore dhe barazime ndaj...

“Shpresojme ta nisim si kombetarja”

Pas me shume se 1 viti pritje, kete te Enjte, Vllaznia do te rikthehet per te luajtur ne shtepine e saj ne “Loro Borici”....

Pas ndeshjes, kaos ne Shkoder

Pas ndeshjes Shqiperi – Maqedoni, mbremjen e se Henes qyteti i Shkodres u perfshi nga kaosi. Mijera tifoze qe ishin te pranishem ne kete...

Zyrtare, Vllaznia luan ne “Loro Borici”

Perfundimisht Vllaznia do ta luaje ndeshjen e pare te sezonit ne “Loro Borici”. Pavaresisht se u aludua se takimi me Kukesin mund te zhvillohet...

Shqiperia nis nje aventure te re

Pas kualifikimit historik në “Euro 2016” dhe nje paraqitje fantastike ne France ku mori vemendjen e te gjithe botes jo vetem loja e kuqezinjve...

Shkodranet te kenaqur me “Loro Boricin”

Shkodra do te kthehet ne qytetin e festes dhe atmosferes kuqezi gjate gjithe dites se hene pasi ne mbremje kombetarja shqiptare do te perballet...

Masat per ndeshjene me Maqedonine

Zhvillimi i ndeshjeve nderkombetare ne “Loro Borici” eshte nje angazhim me teper per policine e qarkut te Shkodres. Ne kuader te mbarevajtjes se takimit...

Vllaznia edhe kete sezon pa sulmues

Me kroatin Ivor Veitzer, Vllaznia i ka dhene fund merkatos se veres ku ne total jane afruar 8 lojtare ndersa jane larguar...

Percillet ne banesen e fundit K.Gjoni

Futbolli shkodran ka një tjetër figurë të nderuar sportive më pak. Pasditen e së enjtes qytetarët shkodranë përcollën për në banesen e fundit mbrojtësin...

Vllaznia firmos me lojtarin 300 mije eurosh

NE LIMITET E MERKATOS, VLLAZNIA KA NENSHKRUAR EDHE ME NJE FUTBOLLIST TJETER. BEHET FJALE PER MESFUSHORIN IVOR WEITZER NGA KROACIA. 28 VJEÇARI KISHTE...

Artikujt e fundit