Wednesday, February 20, 2019

Shqiperi – Marok ne “Loro Borici”

Me rikonstruksionin qe tashme ka perfunduar, “Loro Borici” eshte kthyer ne stadiumin me te rendesishem ne Shqiperi. Nga ky investim madhor do te perfitoje...

Vllaznia mund 2-0 Otrantin

Pas zhgenjimit ne ndeshjen me Decic, Vllaznia ka arritur nje sukses perballe skuadres se Otrantit ne Ulqin. Kuqeblute kane triumfuar me rezultatin e paster...

Si eshte Vllaznia pas 1 muaji pergatitje ?

Prej 1 muaji skuadra e Vllaznise po vijon stervitjet per sezonin e ri futbollistik. Duke patur parasysh kushtet financiare, drejtuesit e klubit me...

Hoxha “ylli” I ri I Vllaznise

Ylli Hoxha është futbollisti me I ri I Vllaznise. Mesfushori mund te konsiderohet si perforcimi I pare cilesor ne offensive per trajnerin Cungu...

Vllaznia zhgenjen edhe para Ademit

Vllaznia ka zhgenjyer serish por tashme perballe tifozerise se saj por edhe kryebashkiakes Ademi. Ne ndeshjen e luajtur ne “Reshit Rusi” kuqeblute barazuan 0-0...

Vellezerit Lekndreaj shkelqejne ne kombetare

Kombetarja e 20 vjecareve te basketbollit shqiptar ka marre pjese ne kampionatin europian qe u zhvillua per rreth 3 jave ne Greqi. Pjese e...

“Familjet sportive shkodrane” në TV1 Channel

“Familjet sportive shkodrane”, një cikël dokumentarësh televiziv, ideuar dhe realizuar nga gazetari Gaspër MARKU, është emisioni më i ri që i bashkangjitet programacionit të...

Ylli Hoxha goditja e madhe ?!

Ylli Hoxha mund te jete goditja e madhe e Vllaznise ne kete merkato. Mesfushori me tipare sulmuese eshte ne bisedime me drejtuesit e klubit...

25 dite dhe lojtaret ne prove deshtojne

Se Vllaznia po has veshtiresi ne merkato ky nuk perben me lajm per tifozet shkodrane por fakti se skuadrat e tjera po perforcohen dhe...

Vllaznia dhe “audiconet” e merkatos

Pas dështimit në prove te portierit malazez, Nemanja Scekiç, sulmuesit Roloviç, dhe serbit Aleksandar Rakiç, Vllaznia po vijon serish per kerkimin e lojtareve...

Artikujt e fundit