Sunday, January 20, 2019

Mrekullia Uells ne gjysmefinale

Jo vetem Islanda por edhe Uellsi deshmuan se tashme nuk ka skuadra te vogla ne futboll. Uellsianet e kryesuar nga Gareth Bale munden 3-1...

Vllaznia nis sezonin e ri

Kjo eshte vllaznia ne diten e pare te stervitjes per sezonin e ri. Nje grup me vetem 20 lojtare perfshire ketu edhe ata te...

Pa asnje “fitore” ne gjysmefinale

Nese mund te flitet per fat ne kete kampionat europian atehere mendja te shkon direkt tek Portugalia. Skuadra Luzitane pa fituar asnje ndeshje ne...

Shkodranet “mes” Gjermanise dhe Italise

Shkodra do te ndahet ne dy pjese per shkak te kampionatit europian te futbollit. Qyteti I njohur per tifozerine e zjarrte te Vllaznise por...

Skenar per nje Vllazni ne kategorine e dyte ?!

Vllaznia do drejtohet nga bashkia Shkoder edhe per sezonin e ri futbollistik dhe kjo ka sjelle pakenaqesi te shumta pasi Kryebashkiakja Ademi...

Percaktohen çiftet cerekfinalistet

Islanda eshte surpriza e madhe e ketij kampionati europian. Ne debutimin e tyre historik ne nje turne te tille, islandezet tronditen Angline e yjeve...

Vendosen prozhektoret ne “Loro Boriçi”

Pavaresisht temperaturave te larta, ne stadiumin “Loro Borici” po punohet me ritme te shpejta ne menyre qe ky impjant sportiv te jete gati per...

Miqesore Juban Danja- Vizion Kosova

Me qellimin forcimin e bashkepunimit me ekipet nga Kosova, skuadra e Juban Danjes qe drejtohet nga presidenti Ferdinand Jaku zhvilloi nje miqesore me ekipin...

Lorik Cana “lamtumire” ne “L.Borici” ?!

Pas asaj paraqitje fantastike ne europian ku te gjithe shqiptaret ne mbare boten u lumturuan tani vjen edhe pjesa me e hidhur. Per...

Si nisi “endrra” e E.Hysajt ?!

Ketu nisi endrra e Elseid Hysajt per tu bere sot nje nga lojtaret me te kerkuar ne tregun futbollistik. 14 Vite me pare ...

Artikujt e fundit