Tuesday, March 19, 2019

Dokumentar per Bizin e madh

Aq shume I ka dhene ky njeri futbollit shqiptar sa duhen dite e dite per te folur per vepren, talentin dhe pasionin qe kishte...

Te tjere lojtare ne prove tek Vllaznia

Dite pas dite, skuadra e Vllaznise po plotesohet megjithese jo ne formen qe duan tifozet shkodrane. Edhe dy lojtare te tjere mjaft te rendesishem...

Kalaja largimi I rradhes ?!

Ne nje kohe qe tek Vllaznia po flitet per afrime lojtaresh, akoma nuk dihet fati I atyre qe e mbyllen sezonin me kete skuader....

UEFA i jep “driten jeshile” stadiumit “Loro Boriçi”

Ka qënë ora 13.35 minuta kur kanë mbërritur në hyrjen e stadiumit të ri “Loro Boriçi” dy përfaqësuesit e UEFA-s të shoqëruar nga zyrtarë...

Franca “zgjon” nga endrra Islanden

Ka bërë detyrën në shtëpinë esaj, duke shpartalluar Islandën por edhe duke dërguar sinjala të qarta tek Gjermania. Franca fitoi me rezultatin 5...

Mrekullia Uells ne gjysmefinale

Jo vetem Islanda por edhe Uellsi deshmuan se tashme nuk ka skuadra te vogla ne futboll. Uellsianet e kryesuar nga Gareth Bale munden 3-1...

Vllaznia nis sezonin e ri

Kjo eshte vllaznia ne diten e pare te stervitjes per sezonin e ri. Nje grup me vetem 20 lojtare perfshire ketu edhe ata te...

Pa asnje “fitore” ne gjysmefinale

Nese mund te flitet per fat ne kete kampionat europian atehere mendja te shkon direkt tek Portugalia. Skuadra Luzitane pa fituar asnje ndeshje ne...

Shkodranet “mes” Gjermanise dhe Italise

Shkodra do te ndahet ne dy pjese per shkak te kampionatit europian te futbollit. Qyteti I njohur per tifozerine e zjarrte te Vllaznise por...

Skenar per nje Vllazni ne kategorine e dyte ?!

Vllaznia do drejtohet nga bashkia Shkoder edhe per sezonin e ri futbollistik dhe kjo ka sjelle pakenaqesi te shumta pasi Kryebashkiakja Ademi...

Artikujt e fundit