Wednesday, May 22, 2019

Tjeter miqesore per Vllaznine

Lojtareve ne prove tek Vllaznia do tu jepen shume mundesi per te treguar vlerat e tyre dhe keshtu po ndodh. Ata po vezhgohen ne...

Arsid Kruja rikthehet kuqeblu

Arsid Kruja rikthehet kuqeblu 23 vjecari ka lene pas problemet me klubin Arab dhe tashme UEFA i ka dhene te drejten te firmose me Vllaznine....

Kapiteni I Zetes tek Vllaznia

Darko Markovic, ish kapiteni I skuadres se Zetes ne Malin e zi eshte lojtari me I ri qe ka ardhur tek ekipi I Vllaznise....

Vetem Agovic dhe Rakic bindin

Pavaresisht tentativave te trajnerit Cungu dhe adminstratorit Gjyrezi, merkatoja e Vllaznise duket shume e veshtire. Lojtaret e afruar ne prove nuk jane as ne...

Vllaznia fiton por ka shume probleme

Vllaznia e ka nisur me fitore fazen e ndeshjeve miqesore ne prag te sezonit te ri. Nje triumf qe eshte me shume si nje...

Nje ish lojtar I S.Moskes tek Vllaznia

Per shkak se afrimi I lojtareve te superliges mbetet nje mission teper I veshtire per Vllaznine, drejtuesit e klubit I kane hapur dyert lojtareve...

Nga “pista” e pedonales, ne Lojrat Olimpike !

Eshte e pabesueshme ! Atleti shkodran, Izmir Smajlaj, qe do te perfaqesoje Shqiperine ne lojrat olimpike “Rio 2016” qe zhvillohen ne Brazil, ka zgjedhur...

Dy lojtare te tjere tek Vllaznia

Nje portier iken dhe nje tjeter vjen. Kjo ka ndodhur brenda pak ditesh tek Vllaznia ku suedezit Niklas Uddenas I eshte dhene lamtumira ndersa...

“As shkodranet nuk vijne tek Vllaznia”

Numri 1 I pankines se Vllaznise, Armando Cungu eshte I zhgenjyer me zhvillimet ne merkato deri me tani. Edhe pse kane kaluar 10 dite...

Sonte finalja e madhe e Euro2016

Sot në mbrëmje ne oren 21:00 do te luhet finalja e madhe e kampionatit europian mes Frances dhe Portugalise. Gjelat, organizatore te këtij turneu...

Artikujt e fundit