Tuesday, November 12, 2019

Bruno Kola i dyti ne Kosove

Bruno Kola vijon te mahnise me talentin e tij ne sportin e Ciklizmit. Pas sukseseve te njepasnjeshme ne turnete e organizuar ne Shqiperi ku...

Vllaznia niset per ne fazen pergatitore

Ekipi I Vllaznise eshte nisur kete te diele drejt qytetit te Beranes ne Mal te Zi ku per 3 jave do te zhvilloje fazen...

Vllaznia prezanton uniformat e reja

Vllaznia ka prezantuar uniformat e reja per sezonin 2016-2017. Futbollistet shkodrane do te zbresin ne fushe me ngjyrat kuqeblu duke rikthyer veshjen tradicionale ndersa...

Futbollistet shkodrane akoma me “pushime”

Vllaznia eshte turperuar ne ndeshjen miqesore me Kamzen. Futbollistet kuqeblu kane bere nje paraqitje teper te dobet perballe nje skuadre te kategorise se pare...

Hoxha: “Kenaqesi te luash me Vllaznine”

Mesfushori nga Kosova Ylli Hoxha eshte nje nga perforcimet me cilesore qe ka bere klubi i Vllaznise vitet e fundit. 28 vjecari me nje...

Vllaznia per kupen dhe europen ?!

Nje dite pasi firmosi zyrtarisht me kuqeblute, qendermbrojtesi Ditmar Bicaj ka dale ne stervitje duke u bashkuar me pjesen tjeter te grupit. Lezhjani ka...

Familja Paçrami ne “Familjet sportive Shkodrane”

Cikli i dokumentarëve televiziv “Familjet sportive shkodrane”, i startuar javen e kaluar me familjen sportive “Muriqi” në not, ka ardhur mbrëmjen e së hënës...

Vllaznia i paraprin fazes pergatitore

Pasi i kthyen nje pergjigje te forte te gjithe atyre qe kundershtonin merkaton e bere dhe qe diskutuan aftesite e stafit drejtues per te...

“Zgjohet” Vllaznia, dy blerje

Kur te gjithe po kritikonin per merkaton, ne pak ore Vllaznia ka bere dy perforcime mjaft cilesore. Drejtuesit e klubit kane firmosur zyrtarisht...

Shqiperi – Marok ne “Loro Borici”

Me rikonstruksionin qe tashme ka perfunduar, “Loro Borici” eshte kthyer ne stadiumin me te rendesishem ne Shqiperi. Nga ky investim madhor do te perfitoje...

Artikujt e fundit