Friday, June 5, 2020

Vllaznia per kupen dhe europen ?!

Nje dite pasi firmosi zyrtarisht me kuqeblute, qendermbrojtesi Ditmar Bicaj ka dale ne stervitje duke u bashkuar me pjesen tjeter te grupit. Lezhjani ka...

Familja Paçrami ne “Familjet sportive Shkodrane”

Cikli i dokumentarëve televiziv “Familjet sportive shkodrane”, i startuar javen e kaluar me familjen sportive “Muriqi” në not, ka ardhur mbrëmjen e së hënës...

Vllaznia i paraprin fazes pergatitore

Pasi i kthyen nje pergjigje te forte te gjithe atyre qe kundershtonin merkaton e bere dhe qe diskutuan aftesite e stafit drejtues per te...

“Zgjohet” Vllaznia, dy blerje

Kur te gjithe po kritikonin per merkaton, ne pak ore Vllaznia ka bere dy perforcime mjaft cilesore. Drejtuesit e klubit kane firmosur zyrtarisht...

Shqiperi – Marok ne “Loro Borici”

Me rikonstruksionin qe tashme ka perfunduar, “Loro Borici” eshte kthyer ne stadiumin me te rendesishem ne Shqiperi. Nga ky investim madhor do te perfitoje...

Vllaznia mund 2-0 Otrantin

Pas zhgenjimit ne ndeshjen me Decic, Vllaznia ka arritur nje sukses perballe skuadres se Otrantit ne Ulqin. Kuqeblute kane triumfuar me rezultatin e paster...

Si eshte Vllaznia pas 1 muaji pergatitje ?

Prej 1 muaji skuadra e Vllaznise po vijon stervitjet per sezonin e ri futbollistik. Duke patur parasysh kushtet financiare, drejtuesit e klubit me...

Hoxha “ylli” I ri I Vllaznise

Ylli Hoxha është futbollisti me I ri I Vllaznise. Mesfushori mund te konsiderohet si perforcimi I pare cilesor ne offensive per trajnerin Cungu...

Vllaznia zhgenjen edhe para Ademit

Vllaznia ka zhgenjyer serish por tashme perballe tifozerise se saj por edhe kryebashkiakes Ademi. Ne ndeshjen e luajtur ne “Reshit Rusi” kuqeblute barazuan 0-0...

Vellezerit Lekndreaj shkelqejne ne kombetare

Kombetarja e 20 vjecareve te basketbollit shqiptar ka marre pjese ne kampionatin europian qe u zhvillua per rreth 3 jave ne Greqi. Pjese e...

Artikujt e fundit