Tuesday, March 31, 2020

Faleminderit Shqiperi !

Skenaret e kombetareve te medha ne disa raste apo fati I keq e denoi kombetaren Shqiptare duke mos arritur te kualfikohet si nje...

Nuk ka “ndere” per Shqiperine

Pas Anglisë dhe Gjermanisë, Shqipëria “tradhëtohet” edhe nga Turqia me Republikën Çeke. Skuadra e Fatih Terim fitoi 2-0 përballë çekëve. Suksesi i parë i turqve...

Uellsi dhe Anglia kualifikohen

Uellsi dhe Anglia kane pronotuar nje vend ne 16 më të mirat ë Euro 2016. Ne ndeshjet e fundit, Grupi B nuk dhuroi surpriza...

Gocaj zyrtarisht I Vllaznise

Vllaznia ka bere reagimin e pare ne merkato duke nenshkruar me shkodranin Olsi Gocaj. Pas shume negociatave, klubi dhe lojtari ne fjale kane gjetur...

Shqiperia, fitorja historine me Rumanine

Kualifikohemi apo jo në këtë rrugëtim Europian kjo do të varet nga rezultatet e ndeshjeve të mbetura, por Shqipëria e ka shkruar historinë e...

Nje mjeshter italian teston xhudistet

Akademia “Albania Judo Kodokan” qe drejtohet nga mjeshtri Anton Shkoza vijon te jete ne vemendjen e xhudisteve me te medhenj te botes. Kampione bote...

Ja si mund te kualifikohet kombetarja ?!

Kombëtarja shqiptare e futbollit perballet sot ne oren 21:00 me Rumanine ne nje ndeshje mjaft te veshtire qe percakton fatin perfundimtar te europianit. Kuqezinjte...

Belgjika “shperthen” me 3 gola

Belgjika ka shperthyer ne ndeshjen e dyte te europianit duke mundur 3-0 Irlanden. Ata erdhen ne kete ndeshje me mjaft probleme dhe presion, gje...

Italia me “laps ne dore”

Italia ka mposhtur 1-0 Suedinë duke siguruar kualifikimin per ne raundin tjeter por duke thyer edhe nje mallkim disa vjecar ku nuk fitonin ndeshjen...

Gjermani-Poloni, paqe pa gola në Paris

Nuk ka fitues në një nga ndeshjet më të nxehta të Europianit. Gjermania dhe Polonia ndajnë nga një pikë në barazimin pa gola pas...

Artikujt e fundit