Saturday, June 23, 2018

Klevis Bebeziqi, mesfushori 15 vjeçar që konsiderohet e ardhmja e Vllaznisë

Pasditen e djeshme u mbyll kampionati i grupmoshës U-15 për Zonën e Shkodrës. Përveç kupës që iu dha Vllaznisë si ekipi kampion, nga rradhët e...

U shpall Kampion Evrope, Briken Calja: Ja çfarë kam sakrifikuar për...

Peshëngritësi Briken Calja bëri histori në Shqipëri pasi u shpall Kampion Evrope duke rrëmbyer 3 medalje ari në Rumani. Calja i ftuar në emisionin Ditë...

Vllaznia vlen 507 mln leke! Kompania audituese nxjerr shifren, bashkia shpejton...

  Skuadra e Vllaznisë zyrtarisht në shitje. Lajmi është konfirmuar nga vetë Bashkia e Shkodrës që ka hapur një ankand për cilendo shoqëri aksionere që...

Pothuajse zyrtare! Sulmuesi i Vllaznisë transferohet në Spanjë

Sulmuesi i Vllaznisë, Erald Çinari i ka dhënë lamtumirën ekipit shkodran. Çinari mësohet se ka gjetur akordin me ekipin spanjoll të Alaves, ndërsa zyrtarizimi është...

Shqiptari Izmir Smajlaj shpallet kampion Europe në kërcim së gjati

Atleti shqiptar i kërcimit së gjati Izmir Smajlaj shpallet kampion i “Kampionatit të shteteve të vogla Europiane”.     Rekordmeni kuqezi arriti të mposhtë me diferencë të...

Florian Marku thyen serbin për 90 sekonda dhe tallet: Ky nuk...

  Florian Marku mbajti premtimin duke arritur që të fitonte ndeshjen e 'MMA' (Mixed Martial Arts) mbrëmjen e sotme vetëm pas 90 sekondash përballë kundërshtarit...

Kush ishte Fadil Vokrri i cilësuar si “Maradona shqiptare”

Fadil Vokrri konsiderohet njeriu më meritor për hapjen e dyerve drejt anëtarësimit të Kosovës në dy shtëpitë e futbollit, atij europian dhe botëror –...

Shqipëria zbret dy pozicione në renditjen e FIFA, Kosova ngjitet me...

Kombëtarja Shqiptare zbret me dy pozicione në renditjen e fundit të FIFA. Aktualisht ajo është pozicionuar në vendin e 58-të me 538 pikë. Zbritja me dy...

Ish- trajneri Gjoka i përgjigjet akuzave të Ademit për tolerim në...

“Çdo njeri ka mendimet e veta dhe thotë ato gjëra siç i mendon”, shprehet fillimisht ish-trajneri. I pyetur në lidhje me mungesën e impenjimit...

Mbyllet festivali i Shahut ne Shkoder, Erjon Vogli shpallet kampion i...

Erjon Vogli u shpall kampion i qytetit në shah. I riu kaloj me sukses tre raundet e festivalit të shahut, i nisi nisi me...

Artikujt e fundit