Friday, April 19, 2019

Armando Cungu jep doreheqjen nga drejtimi i Vllaznise!

Armando Cungu ka dhene doreheqjen pak minuta me perpara dhe akoma nuk ka dale te jape sqarime te metejshme per kete largim te tij.

Shperthen ish futbollisti E.Hoti: “Me te marre vaji me pa ket...

Ish futbollisti i Vllaznise Erjon Hoti, nuk ka mundur te pajtohet me situaten aktuale te ekipit te tij te zemres dhe permes nje statusi...

Vllaznia privatizohet në janar? Jo, e gjitha është një farsë e...

Prej disa vitesh, tifozët shkodranë vijojnë t’i kërkojnë bashkisë së Shkodrës dhe kryebashkiakes Voltana Ademi që të heqin dorë nga klubi dhe Vllaznia të...

Cungu mesazh lamtumire: Pranova Vllaznine per te realizuar nje enderr...

Përshendetje miq! Ju baj me dije se me sot tërheq angazhimin tim te skuadra e Vllaznisë (do thosha e zemrës). Vendimin të largohem nga Vllaznia...

Ku perfunduan parate e femijeve te akademise Vllaznia ?

  15 trajnere prej 5 muajsh pa rroga. Akademia me vetefinancim Nese deshton dhe nuk jep rezultate paguhesh mire ndersa kur arrin majat dhe fiton atehere...

CUNGU: PARAQITJE E SHEMTUAR ! KUR TU KUJTOHET LOJTAREVE PER TE...

Kuqeblute munden 1-0 edhe nga Kamza. Pas ndeshjes: "Ishte nje paraqitje e shemtuar, me e dobeta e ketij sezoni. Humbem 2 raste te pastra me...

Suad Durraj, futbollisti i Vllaznisë që humbi jetën në fushë

Dy herë Vllaznia ka rënë nga kategoria, ka patur edhe raste humbjesh fatale që kanë shokuar tifozët shkodranë, por momenti më i vështirë që...

Vllaznia ne hendboll nje “hap” larg titullit kampion. Finalja ne Shkoder

Ekipi i Vllaznise ne hendboll ka arritur nje fitore shume te rendesishme perballe ekipit te K.H Kombinatit. Kuqeblute qe drejtohen nga Artan Durraj dhe...

Fatbardh Jera – Ramazan Rragami – Myftar Çela… Çfare stafi drejtues...

Fatbardh Jera - Ramazan Rragami - Myftar Çela Çfare stafi drejtues ! Çfare Vllaznie !   Vitet e arta te Vllaznise kur drejtohej nga profesioniste te...

Arratisja e dy lojtarëve të Vllaznisë dhe masat që u morën...

Para viteve ’90, mjaft ekipe klubesh, si Partizani, Vllaznia, 17 Nëntori, Dinamo dhe Flamurtari janë ndeshur rregullisht në Europë, ku kanë bërë edhe paraqitje...

Artikujt e fundit