Sunday, February 24, 2019

Shqipëri – Skoci në “Loro Boroçi” policia jep njoftimin: Ja rrugët...

Më datë 17.11.2018 ora 20.45 në qytetin Shkodër, do të zhvillohet ndeshja ndërkombëtare e futbollit, e vlefshme për Kampionatin Europian 2020, ndërmjet përfaqësueseve të...

Ndeshja me Skocinë, nën gjykimin e një arbitri rus

Kombëtarja shqiptare do të luajë të shtunën sfidën vendimtare për Ligën e Kombeve me Skocinë, ku kuqezinjtë do të kërkojnë të marrin me çdo...

Kupa e Republikes ne xhudo, shkelqen Vllaznia dhe familja “Shkoza”

Diten e Shtune, me mbeshtetjen e Federates Shqiptare te Xhudos , ne kryeqytet u zhvillua  zhvillua Kupa e Republikës ku ekipi i Vllaznise shkelqeu. Sportistet...

Lajm i madh: Zyrtarisht Vllaznia ne basketboll me president te ri,...

NJE LAJM I MIRE PER SPORTIN SHKODRAN I MBERRITUR NE MINUTAT E FUNDIT KU ZYRTARISHT EKIPI I BASKETBOLLIT TE VLLAZNISE TASHME KA NJE PRESIDENT...

Vllaznia e basketbollit me president të ri, me trajner të huaj...

Kriza e basketbollit shkodran duket se ka marrë fund. Vllaznia shumë shpejt pritet të ketë një president të ri dhe bashkë me të do...

Shqiponja i “tërboi” serbët, Xherdan Shaqiri merr lajmin e keq

Shqiptari nga Kosova, Xherdan Shaqiri, shkaktoi polemika në Kampionatin Botëror në Rusi gjatë verës pasi festoi me “shqiponjë” pas golit të fitores në ndeshjen...

Trajneret shkodran ironi me premtimin e Ademit per Vllaznine ne kategorine...

Ish futbollisti i madh i Vllaznise dhe trajneri Edi Martini ka shprehur serish keqardhjen e tij per gjendjen e renduar te futbollit shkodran. Ne ...

FSHF emëron ish- sulmuesin e Vllaznisë Vioresin Sinani, në vend të...

Golashënuesi më i mirë në historinë e kampionatit shqiptar të futbollit, Vioresin Sinani, prej disa kohësh ka nisur punën e trajnerit. Fillimisht ka qenë zëvendëstrajner...

Formacionet zyrtare të Vllaznia-Astana,shkodranet kerkojne fitoren

Pas pak luhet në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës ndeshja Vllaznia U-19-Astana U-19, e vlefshme për UEFA Youth League, ose Championsi i të rinjve,...

Vllaznia ne xhudo, pjese e turneut nderkombetar ne Nikshiq ne Mal...

Ekipi i Vllaznise ne xhudo, qe drejtohet nga mjeshtri Anton Shkoza ka marre pjese ne nje turne nderkombetar per moshat qe u zhvillua ne...

Artikujt e fundit