Sunday, September 22, 2019

“Sport Show” trajneri Nikaj: Futbolli në Kosovë i vështirë, për të...

Trajneri i Vushtrrisë, Samuel Nikaj i ftuar në emisionin "Sport Show" në Tv1 Channel ka komentuar ngjitjen e ekipit të Vushtrrisë në Superligën e...

Kandidati kryesor Z.Gospodinov takime me drejtuesit e ekipit të Vllaznisë në...

Gjatë ditës së sotme kandidati kryesor për të marrë drejtimin e ekipit të Vllaznisë në basketboll për meshkuj, bullgari z.Nikolai Gospodinov ka zhvilluar takime...

Kf Vllaznia nderon sportistin e madh të atletikës Hysni Bebeziqi

Pjese e aktivitetit nderkombetar 100 vjet atletike i zhvilluar ne stadiumin “Loro Borici” ku atleti shkodran Franko Burraj permiresoi rekordin kombetar ne 200 m,...

Altin Xhahysa në “Sport Show”: Duhet të kemi një Vllazni të...

Ish futbollisti I Vllaznise dhe trajneri ne ekipet e Akademise Vllaznia, Altin Xhahysa I ftuar rubriken sportive “Sport Show” ne Tv1 Channel, ka komentuar...

Vllaznia, Altin Xhahysa në “Sport Show”: Ështe momenti që të prodhojmë...

Ish futbollisti I Vllaznise dhe trajneri ne ekipet e Akademise Vllaznia, Altin Xhahysa I ftuar rubriken sportive “Sport Show” ne Tv1 Channel ka komentuar...

Klubi Vllaznia publikon shkresen zyrtare: I kerkuam spitalit nje ambulance...

Kete fundjave, Vllaznia U17 ka humbur 0 me 3 ndeshjen ne tavoline perballe ekipit te Lacit. Pas ketij skandali, u perfol se kjo ishte...

Edi Reja do jetë trajneri i ri i Kombëtares Shqiptare, pritet...

Edoardo Reja,i njohur dhe si Edi Reja, është trajneri i ri i ekipit kombëtar të futbollt. Italiani ka rënë dakord për afatin kohor të kontratës...

Erkand Qerimaj medalje bronzi ne Kampionatin Europian

Shkodrani Erkand Qerimaj  ka arritur te rrembeje medaljen e  bronzit  ne stilin e shkeputjes ne Kampionatin Europian qe po zhvilllohet ne Gjeorgji. Shkodrani ka nderuar edhe...

Peshengritesi Qerimaj renditet i dyti në dygarësh ne kampionatin Europian të...

Peshëngritësi shqiptar Erkand Qerimaj ka përfunduar garën në kampionatin Europian të Gjeorgjisë ku është renditur i dyti në Baderinë B të peshës 81 kilogramë....

Starton faza Play-Off në volejboll femra

  Kampionati Kombëtar i volejbollit për femra është futur në fazen më interesante të tij. Kjo javë ka shënuar startin e takimeve të Plej-Ofit, dhe...

Artikujt e fundit