Saturday, June 23, 2018

Katalonja e pavarur, Barça në tjetër ligë

Në Katalonjë 90 përqind e zgjedhësve votuan pro pavarësisë së rajonit nga Spanja dhe kjo mund të ndryshojë në mënyrë radikale perspektivën e klubit...

Kombëtarja e Italisë pa dy yje në “Loro Boriçi”

Italia ka marrë një goditje të rëndë, sepse sot ka mësuar se dy nga yjet e saj, mesfushori Verrati dhe sulmuesi Beloti, nuk do...

Kombëtarja e 19-vjeçarëve shkëlqen kundër F.C PEPA, Bogdani: Nuk e pata...

  Shqipëria U-19 mund bashkëmoshatarët e tyre të Pepës në shifrat 3 me 0, me Erjon Bogdanin që ka mbetur i kënaqur në fundin e...

Laçi rikthehet te fitoret pas dy humbjesh dhe largimit të Nicës,...

  Pas dy humbjesh dhe pas largimit të trajnerit Stavri Nica Laçi është rikthyer te fitoret. Kurbinasit kanë mundur në shtëpi Vllazninë me rezultatin 2-0. Në...

FSHF nuk e di me cilët klube luajnë futbollistët e Kombëtares,...

  FSHF ka publikuar sot listën me futbollistët e grumbulluar të Kombëtares që trajneri Chritian Panucci ka zgjedhur të sfidojë në dy ndeshjet e fundit...

Talente të fshehur, rasti i çuditshëm Alen Sherri

Shkodra është fabrikë talentesh, tashmë kjo dihet nga të gjithë, pasi ndër vite ka prodhuar aq shumë futbollistë të talentuar, saqë është çudi e...

KUPA E SHQIPERISE

Mbyllet ndeshja Vllaznia- Kastrioti 4-0 Golat: Tafili 11', Ribaj '28, Borshi 59' (aut), Vucaj 77' Urime.

Starton Rrethi Çiklistik i Shqipërisë.

  Bruno Kola dhe Vllaznia, fitues të etapës së parë Durrës- Elbasan Ka startuar në mënyrën më të mirë Rrethi Çiklistik për junior dhe kadetë, i...

Refuzoi të luante me Kombëtaren, Januzaj nuk është penduar: Zgjodha vendin...

Mesfushori me origjinë shqiptare i Real Sociedadit, Adnan Januzaj, nuk është penduar që nuk pranoi të luante për kombëtaren e Shqipërisë ose për përfaqësuesen...

Ajeti triumfon përballë Memushajt, Crotone merr fitoren e parë në “Seria...

  Ka përfunduar me fitoren e Ajetit dueli i shqiptarëve këtë javë në “Seria A”. Benevento e Ledian Memushajt është mundur në transfertë 2-0 nga...

Artikujt e fundit