Monday, January 22, 2018

Tjetër fitore e Vllaznisë në Futsal

Vllaznia në futsallë e ka nisur në mënyrën më të mirë Kampionatin Kombëtar, kur në dy ndeshjet e para ka arritur të dalë fituese....

“Sport Show” i mbipopulluar në kupa

“Sport Show” i mbrëmjes së hënë në TV1 Channel ka qënë i mpipopulluar me kupa dhe medalje kampionësh, të cilët kanë për protagonist ekipet...

1 barazim dhe 1 humbje

Pas një ecurie shumë pozitive dhe me fitore të njëpasnjëshme të ndeshjeve të mëparshme, Vllaznia U-19 e ndalur turrin e saj. Shkak është bërë...

“Autokritike” e Cicmil, mesazh për fansat

I vetëdijshëm se çfare ka ndodhur në stadiumin “Skenderbeu” të Korçës, ku me atë veprim dhe gabim në minuten e fundit të shteses së...

“Asnje tendence ndaj Cicmil”

Trajneri i Vllaznise, Armano Cungu, deklaroi se asnjë tendence nuk ka ne vendimin e tij për përjashtimin e Cicmil nga 18-teshja shkodrane. E kam...

Volejboll të reja, Vllaznia pranë titullit

Ekipi i te rejave te Vllaznise ne volejboll ka lene paradreken e se shtunes Shkodres, per te udhetuar ne Korçe, ku mesditen e së...

Leksion i hapur me lektorë italinë

“Metodologjia bashkëkohore dhe përdorimi i software në analizen e ndeshjes”, ishte tema e një leksion të hapur që Universiteti “Luigj Gurakuqi” me studentët dhe...

Te shtunen Vllaznia perballe Skenderbeut

E premtja ka shenuar seancen e fundit stervitore per Vllaznine, e cila luan ne transferte te shtunen perballe Skenderbeut. Përparësi në këtë seance të...

Duli: Veleçiku është për kategori të parë

Përballja e fundit e Veleçikut, skuadrës që përfaqëson Malësinë e Madhe ishte ajo e së dieles së kaluar kur u ndesh në stadiumin “Reshit...

Mula: Vllaznia ka mundësi për vendin e 4

Barazimi i arritur në shtëpi me Korabin e Peshkopisë është konsideruar në opinionin sportive si një vetevrasje e Vllaznisë  për vete faktin se kuqeblutë...

Artikujt e fundit