Saturday, December 15, 2018

Volejbollistet shkodrane në pritje të përforcimeve nga jashtë

Volejbollistet shkodrane të drejtuara nga trajnerja Sadije Gogo vazhdojnë përgatitjet me intensitet të plotë për fazën e dytë të kampionatit. Kamera e TV1 Channel...

Shtubina: Me Kukësin një Vllazni tjetër.

  Kapiteni justifikon humbjen me terrenin e dobët, skuadra ka forcë tjetër Për kapitenin e Vllaznisë, Ndriçim Shtubina, humbja e pësuar në miqësoren me Beslidhjen...

Kupa e Shqipërisë në futboll për moshat

Kupa e Shqipërisë në futboll për ekipet e moshave, e cila ishte në program për t’u zhvilluar javën e kaluar dhe u ndërpre për...

Shkodrani pjese e kursit ne Budapest

Ish volejbollisti shkodran që më pas u angazhua në pozicionin e trajnerit pranë klubit Vllaznia, Dorjan Tafa ishte pjesë e një kursi të zhvilluar...

Vijojne problemet tek basketbolli i femrave

Ndërsa basketbolistët meshkuj duket se po rikthehen fuqishëm në garën për titull, tek skuadra tjetër, ajo e basketbollit të femrave situata nuk paraqitet fort...

Vllaznia rikhehet ne “Reshit Rusi”

Prej te enjtes ekipi i Vllaznise ka filluar seancat stervitore ne “Reshit Rusi”, ndersa pozitive per skuadren shihet rikthimi në stervitje i dy futbollistëve...

Problematika e sportit të peshëngritjes

Kushtet stervitore të peshëngritësve shkodranë nuk janë aspak të mira. Por, për trajnerin e Vllaznisë Artur Lagja, një gjendje e tillë nuk është për...

Basketbollistët e rinj, përgatitje për kampionat

Krahas ekipeve të rritura të lojrave me dorë, një përgatitje intensive në këtë periudhë të ndërprerjes së kampionatit po zhvillon edhe ekipi i të...

Vllaznisë i mungon marketingu

Vllaznia ka nevojë për një marketing të mirëfilltë sepse brumi dhe talentet e futbollistëve I ka me shumicë në gjirin e saj. Ky është...

Miqësorja e ndërprerë nga Vllaznia.

Vllaznia ka realizuar miqësoren e dytë në Ulqin, aty ku është e grumbulluar që prej tetë ditësh. Por në krahasim me miqësoren e parë...

Artikujt e fundit