Tuesday, September 18, 2018

Hamati blerja e re e Vllaznise

Julian Hamati eshte lojtari me I ri I ekipit te basketbollit te Vllaznise. Ai la Kamzen dhe prej dy ditesh po stervitet me kuqeblute...

Rikthehen ne stadium “Vllaznit Ultras”

Pas disa ndeshjesh bojkot, grupi  “Vllaznit Ultras” kane vendosur qe te rikthehen ne stadium ne mbeshtetje te Vllaznise.  Per here te pare pas kaq...

“Krymi te vazhdoje te punoje fort”

Tek kjo Vllazni e cila prej vitesh noton ne ujrat e mbijeteses  dhe thuajse rralle here ka arritur te kenaqe tifozet e saj, nje...

“Ndaj Luftetarit me e veshtire se ndaj Korces”

Edhe vitet e kaluara por edhe kete sezon, Ndricim Shtubina po I ben te gjitha rolet ne fushe. Per shkak te mungeses se opsioneve,...

Cungu I kenaqur, Agostinelli I zhgenjyer

Cungu  I kenaqur, Agostinelli I zhgenjyer Shkodrani: Kemi luajtur mire te qendrojme me kembe ne toke Ndaj Skenderbeut, Vllaznia konfirmoi momentin e mire qe po kalon....

Beselidhja mund Terbunin

U luajtën të gjitha ndeshjet e javës së 11-të e Kategorisë së Parë, me përjashtim të duelit të nesërm, Besa-Kamza. Gjithçka nisi të premten,...

Akademia Vllaznia mund Kukesin

Dy fitore ka arritur academia Vllaznia kete fundjave ndaj skuadrave te Kukesit. Në takimet e luajtura në fushën sportive "Reshit Rusi", ekipi U-19 triumfoi...

“Tek Vllaznia dua pune dhe seriozitet”

Per trajnerin e Vllaznise Armando Cungu ndaj Skenderbeut eshte gjithmone e veshtire. Skuadra eshte ne nje moment te mire sipas tij dhe diten e...

Bardulla kerkon pike edhe ndaj Skenderbeut

Dy fitoret radhazi ndaj Flamurtarit dhe Korabit kane sjelle nje atmosfere pozitive brenda klubit te Vllaznise. Tashme stafi drejtues dhe lojtaret jane me te...

Cungu kerkon seriozitet dhe perqendrim

Fitorja 3 me 0 ndaj Korabit ka shkeputur ndjeshem Vllaznine nga vendet e fundit te renditjes. 3 piket e marra kane sjelle optimizem ne...

Artikujt e fundit