11 C
Shkodra
Saturday, November 25, 2017

Majko me të rinjtë: Shqipëria s`ka nevojë për deputetë e drejtorë

Deputeti socialist Pandeli Majko deklaron se qeverisja do të krijojë më shumë hapësira për arsimim dhe formim profesional për të rinjtë, duke theksuar se...

Qendra e BE Shkodër, prezantohet projekti për një sistem drejtësie funksional...

Prezantohet projekti: Perfshirja sociale per nje sistem drejtesie funksional dhe te hapur ne Shqiperi! E pranishme ekspertja e "Save the children" nga bashkimi Europian...

Berisha publikon emrin: Kush është ish-drejtori që pritet të arrestohet. Tezaku...

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk i ndal akuzat në drejtim të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Kështu, pas lëshimit të urdhër-arresteve për 3 ish-zyrtarë të Policisë,...

Izraelitët befasohen në Theth: Natyra magjike shqiptare

Një grup gazetarësh izraelitë kanë realizuar së fundmi një reportazh në fshatin turistik të Thethit. Duke e cilësuar një vend magjik, në reportazh përshkruhet mënyra e jetesës në Theth, kultura e...

Kush është sheiku i deputetëve të rinj, njihuni me pasurinë e...

  Ata janë bërë për herë të parë anëtarë të Parlamentit Shqiptar, duke marrë mandatin e deputetit në zgjedhjet e 25 qershorit 2017, si pjesë...

Përmbytjet në Greqi, humb jetën një shqiptar. Emigrantët kërkojnë ndihmë nga...

Kanë mjaftuar vetëm pak minuta, që të humbin çdo gjë kishin krijuar në 27 vite, e tashmë do të fillojnë jetën e tyre nga...

U asfiksuan në shkollën e Shupenzës, ja cila është gjëndja aktuale...

Pasi plot 60 nxënës u asfiksuan ditën e djeshme në shkollën e mesme në Shupenzë të Bulqizës për shkak të rrjedhjes së gazit, ka...

“Lëre këtë popull t’i dalë shpirti vetë”, Rama ia kthen komentuesit:...

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e djeshme postoi një foto me mbishkrimin “Natën e Mirë”, kur tashmë e ka bërë rutinë të përnatshme të paraqesë...

Gazetarja Silvi Kastrati për here të parë nënë e dy binjakëve…

  Moderatorja dhe gazetarja e televizionit Tv1 Channel, Silvi Kastrati është bërë nënë për herë të parë. Ajo solli në jetë paradreken e se premtes,...

“LULZIM, ÇOJE KOKËN!” BEQAJ I NXEHUR NGA KUVENDI, SALLA SHPËRTHEN NË...

  Salla e Kuvendit ka shpërthyer në të qeshura kur ish-ministri Ilir Beqja ka marrë fjalën për të replekuar me Lulzim Bashën duke iu drejtuar...
0FansLike
1,201SubscribersSubscribe

Artikujt e fundit