Monday, September 24, 2018

Rama : do e thyejë “rekordin” e ish-kryeministrit?  

Rama si Berisha, publikon videon duke bërë not. Në vitin 2013 Edi Rama pasoi Sali Berishën në postin e kryeministrit të vendit. Dhe tashmë që...

Atentati ndaj Lulzim Kullës në Shkodër, arrestohen 4 persona nga Elbasani

Arrestohen katër persona të dyshuar si bashkëpunëtor në atentatin ndaj Lulzim Kullës në Shkodër me datë 13 janar të këtij viti. Personat e ndaluar...

Pastrimi i “trashëgimisë kulturore”, filloi me mjedisin tek  Ura e Mesit,...

Pastrimi tërësor i mjedisit tek Ura e Mesit ishte objekti i aksionit te Drejtorisë Rajonale te Trashëgimisë Kulturore Shkoder ne Bashkëpunim me njësinë administrative...

Grabitja e argjendarisë në Shkodër, dyshohet të jetë përdorur makina për...

Pas njoftimit per grabitjen e argjendarise tek "Dollari" policia shkoi menjëherë në vendin e ngjarjes duke gjetur aty pranë një automjet tip Wolksvagen, pa...

Emergjencat Civile raportojne situaten ne qarkun e Shkodres, mungese energjie ne...

Ne Ana Malit jane me prezence uji rreth 40 ha toke ( fusha Muriqanit), nga prroji i perbashket me Malin e Zi. Ne Rrethina mungon...

Izraelitët befasohen në Theth: Natyra magjike shqiptare

Një grup gazetarësh izraelitë kanë realizuar së fundmi një reportazh në fshatin turistik të Thethit. Duke e cilësuar një vend magjik, në reportazh përshkruhet mënyra e jetesës në Theth, kultura e...

Situata ekonomike në Shqipëri flet Gjosha

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha e ka cilësuar kaotike situatën ekonom ike ku ndodhet Shqipëria. Përmes një postimi të gjatë në Facebook, Gjosha shkruan...

FDA Approves New Treatment for Inhalation Anthrax

Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...

PD kundër buxhetit/ Basha zbulon çfarë do të ndodhë nesër në...

Opozita është shprehur kundër buxhetit të propozuar nga qeveria dhe sot kreu i PD-së Lulzim Basha ka dalë para mediave për të informuar për...

Fotot/ Seanca e parë, ku janë ulur Rama, Basha, Kryemadhi dhe...

Fiksohen momentet e para të uljes së deputetëve në Kuvend. Edi Rama, për pak ditë, deri në votimin e qeverisë së re, ka vendosur të...

Artikujt e fundit