Monday, January 22, 2018

Protestat, LSI mbledh nesër Komitetin drejtues. Vasili: Prokurori plaçkë tregu e...

Lëvizja Socialiste për Integrim mbledh nesër Komitetin Drejtues për të vendosur lidhur me protestat kundër PS për zgjedhjen e prokurorit të përgjithshëm të përkohshëm. Ndërkohë...

Klosi: Landfilli i Bushatit jashte Përdorimit ! Ministri i Turizmit dhe...

I ftuar ne “Forum” te tv1- channel, Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, ka deklaruar se pastrimi i territorit nga mbeturinat eshte nje...

PS: Prokuroria të hetojë aferat korruptive të PD, lobimin 1 mln...

Deputeti i partisë Socialiste, Ervin Bushati në një deklaratë për mediat, i kërkoi prokurorisë të nisë sa më shpejt hetimet për dy aferat korruptive...

Ministrja Mirela Kumbaro inspekton shtepine 150 vjeçare te Prenge Doçit ne...

Ministrja e Kultures, Mirela Kumbaro, inspektoi shtepine e Prenge Doçit ne Shkoder. Kjo shtepi mbi 150 vjeçare do te shpallet monument kulture.

Inagurohet burgu i Reçit (data)

Te shtunen me date 09.12.2017 ne oren 10:30 ministrja Gjonaj dhe zv.kryeministrja nisen nga Shkodra per ne burgun e Reçit. I pranishem do jete...

Përmbytjet, Vasili: Rama i papërgjegjshëm i bëri paratë rrush e kumbulla...

Për kryetarin e grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili fajin për përmbytjet e ka kryeministri Rama. Sipas Vasilit kryeministri është i papërgjegjshë dhe se...

Emergjencat Civile japin alarmin: Vjosa mbi vlerën kritike, priten përmbytje edhe...

Prurjet në Vjosë parashikohet të jenë mbi nivelin kritik edhe gjatë dy ditëve në vijim dhe kjo do të thotë sërish përmbytje. Në mbledhjen e...

Emergjencat Civile raportojne situaten ne qarkun e Shkodres, mungese energjie ne...

Ne Ana Malit jane me prezence uji rreth 40 ha toke ( fusha Muriqanit), nga prroji i perbashket me Malin e Zi. Ne Rrethina mungon...

PD kundër buxhetit/ Basha zbulon çfarë do të ndodhë nesër në...

Opozita është shprehur kundër buxhetit të propozuar nga qeveria dhe sot kreu i PD-së Lulzim Basha ka dalë para mediave për të informuar për...

Habit partizani: Kam vrarë me dorën time 300 gjermanë, mes tyre...

Veteranë të luftës nacional-çlirimtare në Shkodër ashtu si çdo 29 Nëntor kanë kryer homazhe pranë varrezave të dëshmorëve, por mes tyre më entuziasti ka...

Artikujt e fundit