Sunday, February 24, 2019

Fotot/ Seanca e parë, ku janë ulur Rama, Basha, Kryemadhi dhe...

Fiksohen momentet e para të uljes së deputetëve në Kuvend. Edi Rama, për pak ditë, deri në votimin e qeverisë së re, ka vendosur të...

Zgjidhja e misterit të vjetër! Ja si i lëviznin egjiptianët e...

  Egjiptianët e lashtë që ndërtuan piramidat mund të kenë qenë në gjendje të lëvizin blloqet masive të gurëve nëpër shkretëtirë duke lagur rërën përpara...

Ferrari më i pazakontë del në ankand, sa parashikohet të jetë...

Ferrari më i pazakontë i prodhuar ndonjëherë, i quajtur “Uovo”, që në italisht nënkupton “Vezë”, së shpejti do të dalë për shitje përmes ankandit.   Ekspertët...

FUNDI BOTËS MUAJIN E ARDHSHËM? TEORITË E FRIKSHME PARALAJMËROJNË, PLANETI MISTERIOZ...

  Një teori konspiracioniste pretendon se planeti misterioz Nibiru është 'gati të shkatërrojë Tokën', dhe të dhënat janë shkruar në piramida dhe bibël. Numerologu i krishterë...

Fshatrat më të bukur në botë!

Nëse dëshironi një vend të qetë për relaks dhe ushqim të shëndetshëm e të shijshëm, atëherë patjetër duhet të vizitoni ndonjë fshat – mundësisht,...

Këta janë shkencëtarët të cilët kanë humbur jetën nga shpikjet e...

      Shpikësit e çojnë përpara civilizimin që nga fillimi dhe shumë shpesh ata janë personat të cilët i testojnë shpikjet e reja, mirëpo disa nga...

SA LARG NË GALAKTIKË KANË SHKUAR VALËT E RADIOS TË TRANSMETUARA...

Për 100 vitet e fundit njerëzit kanë transmetuar në hapësirë valë radioje.  Kjo do të thotë se ekziston një fluskë gjithnjë e në zgjerim që...

Ultrasound Creates Better Picture of Cardiovascular Health

Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...

Predicting Caries Risk at 30-months of Age in Medical Settings

Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...

Adolescent Perceptions of Good Oral Health

Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...

Artikujt e fundit