11 C
Shkodra
Friday, November 24, 2017

“Droga”, PD-LSI bëhen bashkë, i kërkojnë Metës të deklasifikojë mbledhjen e...

 Deputetët e opozitës nga PD dhe LSI në Komisionin e Sigurisë i janë drejtuar sot me një kërkesë Presidentit të Republikës, Ilir Meta për...

Ndërron jetë në moshën 91-vjeçare shkrimtari i njohur Kasem Trebeshina

Shkrimtari i njohur Kasem Trebeshina ka ndërruar jetë në moshën 91-vjeçare. Shkrimtari prej kohësh jetonte në Ankara të Turqisë në shtëpinë e vajzës së tij. Kasem Trebeshina...

SHISNIN DROGË NË MES TË TIRANËS, POLICIA ARRESTON 2 SHPËRNDARËSIT, NË...

  Policia e Tiranës në sajë të operacioneve anti-drogë të zhvilluar në kryeqytet ka arrestuar 2 persona si dhe kanë shpallur në kërkim një tjetër. Dy...

Xhaçka: Qeveria italiane do na dhurojë 5 mijë armë automatik

  Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka tha në Komisionin e Sigurisë se në fund të këtij viti ministrja italiane e Mbrojtjes do të dhurohen 5...

Këshilli i BE kritika Ramës: Nuk zgjidhe problemet e drogës, rrite...

Këshilli Europian për Marrëdhëniet me Jashtë në një shkrim të publikuar në faqen e saj zyrtare ka bërë një analizë të situatës në cilën...

Rritja e buxhetit të mbrojtjes, Lu: Përparësi e qeverisë dhe opozitës,...

  Ushtria amerikane i ka dorëzuar asaj shqiptarë 12 mjete të blindurara. Në ceremoninë e dorëzimit ishte i pranishëm edhe ambasadori amerikan Donald Lu, cili...

Tërbimi – Avionë të vegjël nisin vaksinimin e dhelprave

Për një periudhë dy javore, avionë të vegjël do të shpërndajnë nga ajri vaksinën për imunizimin e dhelprave. Për të tetën herë rradhazi, siç dhe...

Reforma e ujit – Rama: Ujësjellësat janë kthyer në ndërmarrje punësimi

Kryeministri Edi Rama tha kompanitë e ujësjellësit janë kthyer në ndërmarrje punësimi, ndërsa sistemi ujësjellës është i falimentuar. Në një takim për reformën e ujit,...

“BMW”-ja bën copë makinat e parkuara, dëshmitarët: E drejtonte një i...

 Një aksident pa pasoja në njerëz por me dëme të konsiderueshme ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Gramsh. Sipas dëshmitarëve,...

Task Forca për krimin, reagon Bylykbashi: Po qeshin edhe cakejtë

Deputeti i PD, Oerd Bylykbashi ka reaguar pas deklaratës së Ramës për Task Forcën Speciale në Policinë e Shtetit që do të luftojë krimin. “Video...
0FansLike
1,200SubscribersSubscribe

Artikujt e fundit