Sunday, September 15, 2019

Protesta tjetër do jetë me 31 maj

Protesta u mbyll paqësisht. Vetëm pak minuta pas mbylljes së protestës së gjashtë kombëtare, e cila ishte shumë masive dhe tejet paqësore, nga Partia...

Shqiptarja në garë për deputete në PE, Meta: Krenari kombëtare

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka përgëzuar shqiptaren Eda Gemi, e cila ka vendosur të kandidojë për postin e deputetes në Parlamentin Europian. Me një...

Basha në Berat: Grushti i shtetit do të ndalet me cdo...

Lideri demokrat Lulzim Basha deklaroi sot në Berat se Edi Rama tashmë është pakicë dhe për më tepër në panic të plotë. Ai akuzoi Ramën...

Basha thirrje qytetarëve: Bashkohemi nesër ta shporrim Edi Ramën, demokratë dhe...

Kryetari i Partisë Demokratike dhe i Opozitës Lumzim Basha, u ka bërë thirrje edhe njëherë qytetarëve ti bashkohen masivisht protestës së madhe të nesërme...

Protestuesit në Shkodër: E duam Shqipërinë si gjithë Europa

Protestues të shumtë opozitarë janë mbledhur në Shkodër, duke bllokuar akset kryesore të kryeqendrës së Veriut. Siç shihet edhe nga pamjet, protestuesit kanë bllokuar rrugët...

Rikthimi i vizave nga Holanda, Tabaku: E rëndë, po penalizon dhe...

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, e ka cilësuar tejet të rëndë dhe hapa pas të Shqipërisë diskutimin në parlamentin holandez për rikthimin e...

Imzot Angelo Massafra reagon per vrasjet ne Shkoder

Arqipeshkevi i Shkoder-Pult Angelo Massafra ka komentuar ngjarjet e renda te ndodhura ne Shkoder, vrasjen e Ferdinand Polia dhe te dy vellezerve Bilali nje...

Falë Ramës, Shqipëria qendër e krimit te organizuar ndërkombëtar’

Pas raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit, i cili e quante Shqipërinë qendër të krimit të organizuar ndërkombëtar, ka reaguar sërish ish kryeministri Sali...

Gjermania do t’i kthejë mbrapsht refugjatët, në shtetet e varfra të...

Gjykata Evropiane e Drejtësisë e hapi rrugën që Gjermania t'i ekstradojë azilkërkuesit në shtete të tjera anëtarë të BE. Nga Deutsche Welle Gjykatësit e gjykatës në...

Shkëputet energjia pranë Kuvendit, OSHEE sqaron qytetarët

OSHEE ka një sqarim të rëndësishëm për të gjithë banorët e Tiranës, në zonën e ish-ATSH-së, pranë Kuvendit, 9-katëshëve, të cilat ndodhen momentalisht pa...

Artikujt e fundit