Monday, February 26, 2018

Parashikimi/ Shi e borë në ditët e para të janarit, ja...

Java e parë e Janarit të vitit 2018-të ka nisur me një luhatje temperaturash. Ndonëse dita e parë e vitit solli rritje të lehtë...

Mandati i deputetit Aqif Rakipi/ Zbatim i ligjit, apo lojë politike?

Kërkesa për heqjen e mandatit të dy deputetëve, Aqif Rakipi i PDIU-së dhe Gledion Rehovica i LSI ka qenë kryefjala e diskutimeve dhe debateve...

Korrupsioni, shtohen rastet e gjykuara, Dragani: 2171 çeshtje civile dhe 1429...

Gjykata administrative Shkoder, edhe pergjate këtij viti ka patur nje volum ne rritje te çeshtjeve qe shqyrtohen. Pergjate 12 muajve jane regjistruar 2171 ceshtje...

Protestat, LSI mbledh nesër Komitetin drejtues. Vasili: Prokurori plaçkë tregu e...

Lëvizja Socialiste për Integrim mbledh nesër Komitetin Drejtues për të vendosur lidhur me protestat kundër PS për zgjedhjen e prokurorit të përgjithshëm të përkohshëm. Ndërkohë...

Klosi: Landfilli i Bushatit jashte Përdorimit ! Ministri i Turizmit dhe...

I ftuar ne “Forum” te tv1- channel, Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, ka deklaruar se pastrimi i territorit nga mbeturinat eshte nje...

PS: Prokuroria të hetojë aferat korruptive të PD, lobimin 1 mln...

Deputeti i partisë Socialiste, Ervin Bushati në një deklaratë për mediat, i kërkoi prokurorisë të nisë sa më shpejt hetimet për dy aferat korruptive...

Ministrja Mirela Kumbaro inspekton shtepine 150 vjeçare te Prenge Doçit ne...

Ministrja e Kultures, Mirela Kumbaro, inspektoi shtepine e Prenge Doçit ne Shkoder. Kjo shtepi mbi 150 vjeçare do te shpallet monument kulture.

Inagurohet burgu i Reçit (data)

Te shtunen me date 09.12.2017 ne oren 10:30 ministrja Gjonaj dhe zv.kryeministrja nisen nga Shkodra per ne burgun e Reçit. I pranishem do jete...

Përmbytjet, Vasili: Rama i papërgjegjshëm i bëri paratë rrush e kumbulla...

Për kryetarin e grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili fajin për përmbytjet e ka kryeministri Rama. Sipas Vasilit kryeministri është i papërgjegjshë dhe se...

Emergjencat Civile japin alarmin: Vjosa mbi vlerën kritike, priten përmbytje edhe...

Prurjet në Vjosë parashikohet të jenë mbi nivelin kritik edhe gjatë dy ditëve në vijim dhe kjo do të thotë sërish përmbytje. Në mbledhjen e...

Artikujt e fundit