Wednesday, February 28, 2024
HomeKulturëMaturantet e 35 viteve me pare ne “28 Nëntori

Maturantet e 35 viteve me pare ne “28 Nëntori

-

U ritakuan serish ! 35 vite me pare ishin 105 maturante ne gjimnazin “28 Nëntori” Shkodër ! Sot jo te gjithë kane mundur te vine pasi je pjese e tyre jetojnë e punojnë ne shtete te ndryshme ! Gjithsesi, një takim mbreselenes ! Ishin takuar kështu edhe 5 vite me pare ! Njeri nga ishmaturantet, Astrit Fani, lexon shënimin qe kishte bere njeri nga mësuesit e kësaj mature, Besnik Bekteshi, i cili sot është serish mes tyre:
Muhamet Shala, mesues ne pension, për 12 vjet ka qene drejtor i këtij gjimnazi dhe kujton se si shpërndau 12 diploma te arta ne ato vite, ndërkohë qe ka dëshirë ta beje një krahasim:

Emocionale për maturantet e 35 viteve me pare ne gjimnazin “28 Nëntori” te Shkodrës ishte edhe vizita ne muzeumin e këtij gjimnazi, aty ku breza gjimnazistesh dhe mësuesish janë evidentuar si krenari e arsimit shkodran nder dekada.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts