Wednesday, April 17, 2024
HomeAktualitetUrojne politika dhe vendoret

Urojne politika dhe vendoret

-

Komuniteti mysliman i qarkut Shkoder ka marre urimet per festen e Kurban Bajramit edhe nga perfaqesuesit politik dhe drejtuesit e institucioneve vendore. Kane qene anetaret e Levizjes Socialiste per Integrim te drejtuar nga prefekti Paulin Radovani dhe figura te njohura te kesaj force politike qe percollen urimet e tyre ne mjediset e xhamise Parruce. Ne mungese te deputetit Çela qe ndodhet per nje vizite zyrtare ne Turqi, ata ndane urimet me imamet e xhamive te qytetit.

Me pas ishin drejtuesit e bashkise Shkoder, Keshillit te qarkut, Partise Demokratike dhe asaj socialiste qe zhvilluan viziten tradicionale dhe percollen urimet e tyre ne myftini.

Festat fetare jane edhe nje moment i rendesishem bashkimi per te gjithe qytetin qe behet pjese e kesaj atmosfere.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts