Saturday, July 20, 2024
HomeKulturëEnver Petrovci bashkëpunim me ”Migjeni”

Enver Petrovci bashkëpunim me ”Migjeni”

-

Nikollaj Koljada më ka bërë ftesë që të shkoj me një shfaqje në gjuhen shqipe ku është ai vetë autor, dhe sebashku të shkojmë në festivalin e tij në Ekaterinburg të Rusisë. Keshtu shprehet aktori dhe regjisori i njohur Enver Petrovci, i cili ka udhëtuar nga Kosova drejt qytetit të Shkodres, për t’i dhënë jetë një projekti të ri me teatrin “Migjeni”, për të cilin ndan edhe një vlerësim rreth punimeve që po bëhen.
Petrovci shprehet se një qytet pa teatër nuk është qytet, dhe nëse një shtet nuk ka opera e balet nuk është shtet, prandaj Kosova s’është e tillë, pasi i mungojnë opera dhe balet.

Enver Petrovci u takua me drejtoreshen e teatrit “Migjeni” Rita Gjeka me të cilën ka biseduar rreth projektit të ardhshem, dhe bashkëpunimit mes tij dhe teatrit.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts