Sunday, February 25, 2024
HomeAktualitetMehmetaj: Asnjë penalizim maturanteve !

Mehmetaj: Asnjë penalizim maturanteve !

-

Emisioni “Forum” ne Tv1- CHANNEL , qe drejtohet nga gazetari Tome Therçaj, e ka filluar sezonin e ri me te ftuarën ne studio Kejdi Mehmetaj, Deputete e Lëvizjes Socialiste për Integrim, njëherësh deputetja me e re ne Kuvendin e Shqipërisë. Pasi ajo ka folur pe garën zgjedhore brenda kësaj partie, ku konkurrimin e tre kandidaturave për postin e Kryetarit te LSI-se e cilësoi një model demokracie për forcat e tjera politike, u ndal te problemet e krijuara lidhur me pranimin e maturanteve ne universitete.

Mehmetaj u beri thirrje maturanteve qe ne fazën e dyte te aplikimit për ne universitete, ti plotësojnë me shume vëmendje dokumentet përkatëse, dhe për çdo paqartësi tu drejtohen institucioneve te arsimit, ministrisë përkatëse dhe deputeteve, me qellim qe te shmanget çdo konfuzion qe u identifikua gjate fazës se pare te aplikimit.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts