Friday, September 30, 2022
HomePolitikëZheji:Meta ka luajtur nje rol pozitiv

Zheji:Meta ka luajtur nje rol pozitiv

-

I ftuar ne Forum te TV1-CHANNEL, analisti i zhvillimeve politike, Artur Zheji, eshte ndalur gjate ne analizen aktivitetit te qeverise Rama. Ai tha se kjo qeveri erdhi me shume shprese për shqiptaret ne vitin 2013, pas zhgënjimeve qe paten nga Berisha gjate mandatit te dyte.Por edhe ndaj kesaj qeveria zhgënjimi eshte prezente,pasi Rama ne vend te realizimit te premtimeve, ka qeverisur ne menyre arrogante. Nga ana tjeter, Zheji vlerësoi Kryetarin e LSI-se, njeheresh Kryetar i Kuvendit te Shqiperise, Ilir Meten, i cili ne shume raste e ka kundershtuar ketë menyre qeverisje duke luajtur keshtu nje rol pozitiv.

Zhej tha se Kryeministrin Rama e kane rrethuar njerëz servile, disa prej tyre dhe ne media, te cilet arrijne edhe te kercenojne për shkrime me tone kritike ne adrese te qeverise.

Analisti Artur Zheji kujtoi se nje qeveri demokratike nuk krijon armiqësi me mediat kritike ndaj saj, nderkohe qe me qeverine Rama po ndodhe e kundërta.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,508FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts