Sunday, October 1, 2023
HomeAktualitetProjektet e bashkise se Lezhes

Projektet e bashkise se Lezhes

-

Bashkisë së Lezhës i janë rrëzuar pjesa më e madhe e projekteve të aplikuara pranë fondit të zhvillimit të rajoneve dhe atij shqiptar. Dosjet e dorëzuara kishin rrugën e Torovicës, atë të Shëngjinit dhe unazën e zonës industriale. Sipas Drejtorit të Programim Zhvillimit në bashkinë e Lezhës mos miratimi i këtyre projekteve ka prapavi politikë pasi sipas tij ato janë të mirëstudiuara e që plotësojnë të gjitha standartet.

Megjithatë disa projekte kanë nisur të zbatohen sic është rikonstruksioni i disa rrugeve rurale, shkolla e Gjadrit dhes shume shpejt edhe ajo e Zejmenit, projekti i lulishtes qendrore ne lagjen Beslidhja etj. Por Lezha serish nevojat i ka me te medha per investime, si nje qark turistik dhe historik.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,876FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts