Wednesday, April 17, 2024
HomePolitikë Edi Rama takon Lulzim Bashën para zgjedhjes së Ruçit në krye të...

 Edi Rama takon Lulzim Bashën para zgjedhjes së Ruçit në krye të Kuvendit, zbardhet biseda

-

duart

Tone miqësore dhe shtrëngime duarsh. Kështu ka qenë ky fillim i ri i sesionit parlamentar. Kryeministri Edi Rama pasi hodhi votën e tij për kryetarin e ri të Kuvendit, post të cilën ia propozoi Gramoz rucit, ka takuar liderin e opozitës, Lulzim Basha.

Ky i fundit qëndronte i ulur në karrigen e tij, pozicionuar në vendin ku janë ulur deputetët e tjerë të PD, kur aty është arfuar Rama dhe i ka dhënë dorën. “BalkanWeb” mëson se Rama pasi ka përshëndetur Bashën i është drejtuar me disa fjalë: “Kryetar mirë?” dhe më pas u ul në vendin e tij. Basha ndërkohë, ishte ulur pranë Oerd Bylykbashkit, ndërsa lexonte rregulloren e Kuvendit.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts