Berisha: Rama po “kursen” persona te tjere per mbrojtjen e Tahirit

0
994

Ish-kryeminsitri Sali Berisha vijon të komentojë situatën e krijuar sot në mbledhjen e këshillit të Rregullores dhe Mandateve, ku sipas tij, po bëhet çdo gjë e mundur që të mbrohet Saimir Tahiri. Sipas tij, Rama po e mbron Tahirin se nuk do të dalin dosjet e vëllit të tij Olsi, por edhe të vëllait të ministrit Xhafaj.

 

 

STATUSI I PLOTË
Noriega urdheron deputetet mafioze te tij te mbrojne Saje qorrin dhe te hedhin poshte me vota kerkesen e prokurorise!
Te dashur miq, pas kercenimeve te banditit Saje qorri ndaj Rames, me dosjen e Xibrakes per vella Olsin, qe e kane dhe sherbimet partnere, dhe aferave te tjera te tij dhe kercenimeve te Fatmir Xhafes me dosjen e Agron Xhafes, e cila nxine koke e kembe Fatmirin, Noriega ne panik vendosi mbrojtjen me çdo çmim te Saje qorrit, ne fakt te vehtes se tij dhe vellaçko Olsit, Xhafes dhe Agronit te tij, pasi dosjet e tyre ne sherbimet partnere jane shume me te renda se sa dosja e Saje qorrit!
Deputetet e mazhorances se krimit jane urdheruar te mbrojne krimin dhe te kryejne krimin e rende antikushtetues te bllokimit te drejtesise! sb

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here