Rama zhvendos mbledhjen e qeverisë

0
876

Rama ka anuluar mbledhjen e qeverisë në Tiranë, për tu zhvendosur në Dibër. Raportohet se kreu i qeverisë Edi Rama, nuk do ta mbledhë kabinetin e tij këtë të mërkurë në Kryeministri, duke spostuar mbledhjen me 11 ministrat në Dibër.

Rama do mbledhë qeverinë në Dibër ditën e premte e të shtunë, raporton “BalkanWeb”. Ndërkohë që dje pati një mbledhje qeverie, ku u morën disa vendime të rëndësishme. Një prej tyre me ruajtjen nga Garda të institucioneve dhe punonjësve të komisioneve të Vettingut.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here