Urimi patriotik i Berishës për vajzat dhe nënat shqiptare

0
2040

Ish-kryeministri Sali Berisha me rastin e festës së 28 Nëntorit, datë që shënon 105 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë, ka publikuar një foto domethënëse në faqen e tij të ‘Facebook’-ut.

 

 

Berisha u ka dedikuar një urim të veçantë vajzave dhe nënave shqiptare, ndërsa në foto shfaqen dy vajza që mbajnë veshur fustan të kuq me shqiponjën, simbol i flamurit kuq e zi.

Berisha

“Nje urim te veçante kete dite per vajzat dhe nenat shqiptare qe lindin dhe rrisin djeme dhe vajza per flamur! Sb”, citohet në mesazhin e Berishës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here