Shorti për KED/ Pas PD dhe LSI kundër: Procesi është i pavlefshëm ligjërisht

0
681

Pas PD-së edhe LSI ka dalë kundër procesit shortit për 9 anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, (KED). Kreu i grupit parlamentar të LIS, Petrit Vasili i ka dërguar një letër kreut të Kuvendit, Gramoz Ruci, ku shprehet se procesi është i pavlefshëm ligjërisht, pasi duhet të bazohet në kriteret ligjore.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here