Tuesday, July 23, 2024
Home Politikë Kryeministri Rama tregon për solidaritetin e Kosovës me Shqipërinë

Kryeministri Rama tregon për solidaritetin e Kosovës me Shqipërinë

0
686

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka publikuar pamje të ndihmës dhe solidaritetit nga Kosova në mbështetje të zonave të përmbytura në Shqipëri gjatë javës së kaluar.

Ai përmes një postimi në Facebook, ka uruar mirëmëngjes, duke publikuar disa foto nga ndihma e Kosovës për Shqipërinë.

“Miëmëngjes dhe me këto pamje të solidaritetit nga Kosova në mbështetje të zonave të përmbytura ju uroj një ditë mbarë”, shkruan Rama në FB.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here