U kapën me 42 kg drogë në parkingun e qendrës tregtare, zbulohen emrat e trafikantëve shqiptarë

0
1138
Pas arrestimit të dy shqiptarëve rreth një javë më parë pasi u kapën me drogë, mediat italiane kanë bërë të ditur identitetet e tyre pas daljes në Gjyq.

Më 6 dhjetor dy shqiptarët u arrestuan me 42 kilogramë drogë marijuanë por ata ende nuk kanë thënë asnjë fjalë në lidhje me ngjarjen duke ua vështirësuar punën autoriteteve italiane.

Ata Arkid Sakiu, 28 vjeç banues në Tagliamento dhe bashkëmoshatari i  tij Gramoz Ismailaj,  banues në Savona.

Dy të rinjtë janë arrestuar mbrëmjen e datës 6 dhjetor nga karabinierët e Pordenones në parkingun e një qendre tregtare për shkëmbimin e drogës.

Bashkë me ta janë ndaluar edhe tre italianë nga Brindisi, Pietro Buzzerio, 53 vjeç, Francesco Angelini, 39 vjeç e Domenico Spano, 43 vjeç.

Dje ata kanë dalë para gjykatës, por asnjëri nuk ka folur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here