Sunday, December 10, 2023
Home Politikë Vasili: Drejtësisë nuk i duhet pazari i rradhës, qoftë dhe në anglisht

Vasili: Drejtësisë nuk i duhet pazari i rradhës, qoftë dhe në anglisht

0
692

 

Deklaratat e Ambasadorit amerikan Donald Lu për zgjedhjen e Prokurorit të Përgjithshëm të përkohshëm nuk kanë lëvizur nga qëndrimet opozitën.

Në një reagim në fb, kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, thotë se reforma në drejtësi ecën përpara vetëm duke zbatuar Kushtetutën dhe ligjin tashmë të reformuar.

Për Vasilin, kompromisi politik që zhbën Kushtetutën dhe ligjin, s’mund te jetë pazari i radhes, qofte ky i bërë ne shqip apo anglisht.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here