Tuesday, June 25, 2024
Home Kronika Hetimi për Gulf, akuzë për mashtrim për dy administratorët

Hetimi për Gulf, akuzë për mashtrim për dy administratorët

0
648

Mbërrin në prokurorinë e Tiranës referimi i policisë së shtetit për adminitratorët e kompanisë së karburanteve Gulf.

Policia e shtetit e ka referuar çështjen për akuzat e mashtrimit me pasoja të mëdha të kryer më shumë se një herë.

Mësohet se dy personat e denoncuar nga policia për kryerjen e kësaj vepre janë shtetasit Albano Aliko, aktualisht në kërkim dhe administratori tjetër i kompanisë, shtetasi gjeorgjian Irakli Zvanidze.

Pas marrjes së referimit nga policia, prokuroria pritet të nisë hetimet për skemën e shitjes së një sasie të mëdha tollonash me çmim të ulur për naftë he benzinë ndërkohë që kompania mbylli pikat e furnizimit

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here