Drogë me avion nga Shqipëria në Itali, operacion i madh policor në Riccione, 7 arrestime

0
700

Shtatë arrestime, kilogramë kokaone, marihuane dhe hashashi gati për t’u shpërndarë, një avion privat i sekuestruar: Ky është bilanci i një superoperacioni në vazhdim në Itali që ka nisur në agim të së premtes i udhëhequr nga Karabinieria e Riccione nën drejtimin e Antimafias-s së Bologna.

Media italiane njofton se bëhet fjalë për një rrjet të përbërë nga shtetas shqiptarë të lidhur me trafikun ndërkombëtar të drogës në Itali dhe veçanërisht në rivierën romanjole.

Droga mbërriti nga Shqipëria nëpërmjet një avioni të vogël që u sekuestrua.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here